Největším problémem na Šerlichu je parkování

ORLICKÉ HORY – Vydařená zimní sezona láká lyžaře a turisty k návštěvě Orlických hor. Se zejména víkendovým náporem motoristů směřujících do zimních středisek však vznikají problémy s parkováním.

Největší problém na Šerlichu je parkování     foto ViewImage

Foto: Policie ČR

„Dopravní policisté se spolu s pořádkovými policisty v rámci výkonu své služby opět zaměří zejména na parkování na Šerlichu poblíž Masarykovy chaty v Deštném v Orlických horách. Situaci ve všední dny průběžně monitorují, o víkendu pak na místě dohlížejí na dodržování pravidel silničního provozu. Neukáznění řidiči tam totiž opakovaně porušují zákazy stání. Auta, která postaví kdekoliv mimo povolená místa neumožní průjezd v obou směrech, a tím zcela paralyzují provoz na silnici,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Takové parkování je nepřípustné také z hlediska zajištění průjezdu složek integrovaného záchranného systému, osobní a autobusové dopravy i zásobování. Průjezdnost této páteřní komunikace mezi Deštným a Orlickým Záhořím je proto opět jednou z priorit, na kterou se hlídky v zimní sezoně v Orlických horách zaměří. Přestupky nedisciplinovaných řidičů budou proto řešit na místě příkazním řízením nebo oznámením přestupku.

„Policisté v rámci výkonu služby rovněž reagují na aktuální situace vzniklé eventuálně i v dalších zimních střediscích Orlických hor. Řidiče nabádají k vzájemné ohleduplnosti, respektování a přizpůsobení se povětrnostním podmínkám a zejména k dodržování pravidel silničního provozu,“ dodala Alena Kacálková.

Čtenářská diskuze