Nejlepší sportovci Dobrušky převzali ocenění

DOBRUŠKA – Provaz (či zastarale špagát) není pro sedmileté členky SK moderní gymnastiky v Dobrušce žádný problém. To s bravurou předvedly 30. ledna ne na závodech, ale na závěr slavnostního vyhlášení nejlepších sportovců města F.L. Věka za rok 2012.

A vůbec jim nevadilo, že na sobě nemají sportovní dres, ale sukýnky a třeba bílé punčošky. Měly zkrátka radost, a tak dokázaly, že ocenění získaly právem.  Byly jednoznačně nejmladšími, které z rukou starosty města Petra Tojnara převzaly ceny za skvělou reprezentaci města a sportovní úspěchy v loňském roce.

Vedle moderní gymnastiky se v Dobrušce tradičně daří skibobistům, kteří pravidelně vozí tituly mistrů světa v žákovských a seniorských kategoriích, badmintonistům, hrajícím extraligu, úspěšní jsou orientační běžci, členové Tri clubu, národní házenkáři nebo kuželkáři. Zvláštní kapitolou je krasobruslař Tomáš Kupka, juniorský reprezentant, který má svůj mateřský klub v Hradci Králové. Vedle sportovců, kolektivů a trenérů, za něž hovoří především medaile ze soutěží, jsou v Dobrušce další sporty zaměřené především na masovost. Mezi veřejností v širokém okolí je vyhlášená Veřejná lyžařská škola Ski klubu, jejímiž kurzy za více prošly za více než 40 let činnosti stovky či spíše tisíce malých adeptů lyžování, pro nejmladší potěr byla v loňském roce založena i Atletická školka, do níž chodí zhruba 35 dětí ve věku 4-6 let.

Město tělovýchovu a sport dlouhodobě systematicky podporuje a starosta města v úvodu slavnosti zdůraznil: „Připravujeme výstavbu nového, pro naše město významného sportovního zařízení, tělocvičny při Základní škole v Pulické ulici. Tato tělocvična by měla sloužit nejenom této škole samotné, ale i širší sportovní veřejnosti. Z toho důvodu by měla splňovat parametry, které jsou stanoveny pro to, aby zde mohly být provozovány i oficiální soutěže v sálových sportech.“

                                                                                                                                       EDa

Čtenářská diskuze