Nehody jednostopých vozidel – řidiči do cíle nedojeli

RYCHNOVSKO  -  I poslední červencový víkend vyjížděli policisté z obvodních oddělení spolu s kolegy ze skupiny dopravních nehod k několika událostem na našich silnicích. Mezi dopravními prostředky, které měly komplikace, byly i motorky a jízdní kola.

V sobotu hodinu po poledni vyjížděli muži zákona na silnici mezi Borohrádkem a Česticemi.  V lesním úseku se tu střetli řidič osobního auta značky Citroen C3 a řidič motocyklu Honda  v okamžik odbočování vlevo  a předjíždění. Po střetu záchranáři odvezli jednačtyřicetiletého motorkáře do nemocnice. Osmaosmdesátiletý řidič se spolujezdkyní zraněný nebyl. Přítomnost alkoholu policisté u obou řidičů vyloučili na místě provedenou orientační dechovou zkouškou.

Opilý cyklista

„K neobvyklé dopravní nehodě vyjížděla dopravní hlídka o pár hodin později do Očelic. Devětatřicetiletý cyklista jedoucí od Přepych zřejmě pozdě zareagoval na zaparkované osobní auto zn. Citroen Berlingo stojící při pravém okraji silnice a narazil do jeho levé zadní části. Po pádu zůstal ležet bez zranění na komunikaci. Policisté mu provedenou dechovou zkouškou naměřili 1, 97 promile alkoholu v dechu,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Pod kolo vběhla laň

V neděli ve 13.00 hodin mířila hlídka policistů do Orlických hor mezi Neratov a Orlické Záhoří.

„Řidič motocyklu značky KTM 990 Supermoto předjížděl osobní auto značky Citroen C4. V ten okamžik mu z pravé strany bezprostředně před motorku do jízdní dráhy vběhla laň. Došlo ke střetu zvířete s motorkářem, který se se strojem zastavil až v oplocení lesní školky. Spolujezdkyni po pádu z motorky odvezli záchranáři do nemocnice. Zvíře na místě zahynulo. Škoda této dopravní nehody přesáhla 100 tisíc korun,“ dodala Alena Kacálková.

Čtenářská diskuze