Národní házená – 2. liga mužů: Dramatické utkání v Ostopovicích

12020292102009486113554951737271571o

DOBRUŠKA - Na nedělní utkání (9. 6.) vyjeli hráči Dobrušky do Ostopovic. Tento celek se pohybuje ve středu ligové tabulky, avšak na domácím hřišti svádí vyrovnané souboje i s papírově silnějšími soupeři. Dobruška pořád hájila první pozici před druhými Vítkovicemi o jediný bod. Proto bylo velice důležité, aby zvítězila i v tomto mači.

TJ Sokol Ostopovice – Sokol Dobruška 24:18 (10:9)

Sokol Dobruška: Tomáš Preclík, Petr Malošík – Jan Tomáš, Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Vojtěch Dubský – Josef Tomáš (10), Josef Morávek (3), Jan Verner (2), Michal Verner (3) | trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář.

Úvod utkání se lépe vydařil Dobrušským, když se dostali do vedení 5:2. Pak byl vyloučen jeden z obránců dobrušské defenzivy, čehož domácí využili a vyrovnali stav zápasu. Poté se začaly ve hře Dobrušky kupit technické chyby, které výrazně poznamenaly její hru. To byla šance pro domácí, aby přebrali otěže zápasu, a ti se jich plnohodnotně chopili a ujali se vedení. Náskok drželi i po prvním poločase 10:9.

V druhé půli se Dobruška herně zvedla a postupně se dopracovala k opětovnému vedení v zápase 14:13. Potom bohužel Dobrušští opět doplatili na technické chyby, kvůli kterým se Ostopovice znovu dostaly do vedení. Domácím hráčům se podařilo vytvořit si vícebrankový náskok, který Dobruška marně dotahovala. Ostopovice především táhl kupředu útočník Jan Polcar, na jehož střelbu nedokázala dobrušská obrana najít recept. Hostům se herně nedařilo na všech pozicích a Ostopovice nezaváhaly a navyšovaly svůj náskok. Deset minut před koncem se Dobruška pokusila o poslední vzdor, ale bez většího úspěchu. Místo toho domácí díky otevřené obraně ještě přidali další góly na své střelecké konto. Toto utkání, zcela zaslouženě, ovládli domácí a zvítězili 24:18.

Dobrušským nezbývá nic jiného než poučit se z chyb a plně se soustředit na následující víkend. Během něj přivítají Svinov, který se nachází na 3. pozici, a Vítkovice, jež jsou druhé, a oba tito soupeři mají šanci na postup do vyšší soutěže. Proto bude opravdu důležité, aby Dobruška zvládla poslední dvoukolo, ve kterém se rozhodne o všem. (pre/mš)

Ostatní výsledky

1. NH Brno – Jiskra Humpolec 15:19, Draken Brno – KNH MS Brno 21:18, TJ Stará Ves n/O – SSK Vítkovice 21:18, TJ S. Osek n/B – Sokol Svinov 17:25, SK NH Veselí n/M – Sokol Rokytnice B 16:10.