Náraz vozidla do sloupu skončil úmrtím

RYCHNOVSKO –  V sobotu 26. prosince zasahovaly všechny složky IZS na silnici I/14 z Vamberka do Rychnova nad Kněžnou u obce Lupenice u havárie osobního automobilu značky VW Sharan.

Náraz vozidla do sloupu skončil úmrtím ViewImage

Foto: Policie ČR

„Šestasedmdesátiletý řidič z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde narazil do betonového sloupku. Muž přes veškerou snahu záchranářů na místě svým zraněním podlehl.

Provoz na silnici je po nezbytně nutnou dobu uzavřen a policisté na místě odkláněli dopravu,“ uvedla mluvčí policie Eliška Majerová.

Na místo vyjeli kromě policie profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Kostelec nad Orlicí, zasahovali zde také zdravotničtí záchranáři s vrtulníkem LZS. Ve voze zůstal zaklíněn jeden člověk, hasiči jej vyprostili pomocí hydraulického nářadí. Osoba byla předána do péče zdravotnické záchranné služby. Jednotky se postaraly o zajištění havarovaného vozidla a provedly na něm protipožární opatření. Vlivem dopravní nehody byl poškozen mostek i sloup s elektrickým vedením, o těchto skutečnostech byli vyrozuměni správce komunikace i energetici.

Příčinou havárie a veškerými okolnostmi této nešťastné události se zabývají rychnovští policisté.

Čtenářská diskuze