Naposledy zpátky k „bagu“ Opočno – Přepychy

Loňská revolta Spartaku Opočno  SK Přepychy.    Foto: Markéta Vlachová.

Loňská revolta Spartaku Opočno a SK Přepychy. Foto: Markéta Vlachová.

RYCHNOV N. K. – V září loňského roku se do povědomí široké fotbalové veřejnosti rozšířila zpráva o revoltě Spartaku Opočno a SK Přepychy po zahájení vzájemného derby v I.B třídě KHK, kdy se oba týmy sešly ve středovém kruhu a zahrály si „klasické báčko“ na protest proti situaci v českém fotbale a ve vedení FAČR. Po zatčení Romana Berbra a dalších tří lidí se k „báčku“ vrátil trenér SK Přepychy Tomáš Rejzek.

„Chtěli jsme vyjádřit naši nespokojenost. Čelní činovníci svazu se teď už to konečně a prokazatelně, můžu veřejně říct, zabývají raději korupcí, sázkami a podvody. Všichni, kteří toto soukolí podporovali a vytvořili tuto situaci, musí okamžitě zmizet ze všech funkcí.

Je mi 36 let a s fotbalem jsem zažil hodně. Nebudu ani rozebírat zápasy, kdy mi rozhodčí jako kapitánovi týmu krajského přeboru při podepisování zápisu o utkání vysvětlovali, ať pochopím, jak to je, protože domácí chtějí postoupit a já se mám postarat o to, aby moji spoluhráči nedostali červenou kartu a mohli hrát další zápas.

Fotbalová asociace, kterou vedli rozhodčí, nemá rozhodčí…! Rozhodčí vedl Chovanec – fotbalista!

Tohle nikomu nestačilo? Nikdo to neviděl? Nikdo, kdo tohle volil? Budeme tvrdit, že tato kauza jistě poškodí fotbal, ale my s tím nemáme nic společného, pane Židíku, předsedo OFS Rychnov nad Kněžnou?!

Mám otázku. Koho jste volil? A kolikrát? Vás se to netýká?“ vysvětlil důvod revolty Tomáš Rejzek.

Čtenářská diskuze