Nákladní vozidlo s návěsem se zachytilo o mostní konstrukci

BOROHRÁDEK – Hasiči ze tří jednotek požární ochrany zajišťovali 6. září místo dopravní nehody nákladního vozidla v Borohrádku v ulici Rudé armády. Náklaďák vezl za sebou na podvalu nakladač, jehož rameno zavadilo o mostní konstrukci na silnici č. 36.

„V pondělí v půl osmé ráno došlo ve směru jízdy od obce Borohrádek k obci Čestice na silnici I. třídy k dopravní havárii. Při ní měl pětačtyřicetiletý řidič nákladního vozidla s návěsem, na kterém převážel rýpadlo, se zachytit pod mostní konstrukcí, kterou tak poškodil. Škoda byla předběžně vyčíslena na 45 tisíc korun. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění. Silnice byla neprůjezdná necelé 2 hodiny,“ uvedla mluvčí policie Lucie Konečná.

Silnice byla neprůjezdná skoro dvě hodiny

Silnice se stala rázem neprůjezdnou, navíc docházelo k úniku provozních kapalin. Protože byla mostní konstrukce poškozena až na mostní armaturu, byl na místo nehody vyslán statik, aby posoudil bezpečnost provozu na mostě.

Hasiči zabezpečovali místo události, zasypávali unikající olej pomocí sorpčním materiálů a kolem kanálů vytvořili bariéry, aby nedošlo k zatečení látky do kanalizace. Statik nakonec vyhodnotil, že most je provozu schopný. Během dopoledne byl nákladní vůz s poškozeným nakladačem vyproštěn a jednotky se postaraly o úklid vozovky. Po dobu vyprošťovacích prací byla komunikace uzavřena. Jednotky se vracely zpět na své základny před 11. hodinou. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou, JSDH Borohrádek a v rámci mezikrajské výpomoci pomohli z počátku profesionální hasiči ze stanice Holice – HZS Pardubického kraje.

Čtenářská diskuze