Nadějní tanečníci měli dostaveníčko v Sedloňově

SEDLOŇOV – Pět desítek mladých tanečníků zlepšovalo svůj um na táboře v Sedloňově.

SAM_7241

Účastníci tábora 2018 z různých tanečních skupin – nejmladší tanečníci byli od pěti let věku.
Foto: Eva Ženíšková

Taneční tréninky ve stylu street dance s dávkou nadšení a trpělivosti, dobrou náladou, s patřičnou kázní a potřebným denním řádem, bez něhož se neobejde žádná správně fungující akce, v takovém duchu se nesl pobytový tábor pod názvem Tanec s RK Crazy 2018 pořádaný rychnovským domem dětí a mládeže. Uskutečnil se od 18. do 23. srpna v malebném přírodním prostředí na horské chatě Roubenka v Sedloňově. Účastnilo se ho jednapadesát tanečníků ve věku od pěti do šestnácti let, o které se staralo sedm lidí.

Pravidelný režim a „babičkovská“ strava

Mladí účastníci tu měli denní režim, pravidelnou domácí „babičkovskou“ stravu a ubytování v podmínkách, které by jim mohl leckdo závidět. Bydleli na pokojích, které měly vlastní sociální zařízení. Volný čas trávili ve dvou společenských místnostech, z nichž jedna poskytovala sportovní vyžití a druhá útočiště pro společná setkávání a mítingy. Tábor se uskutečnil za podpory Královéhradeckého kraje a Obecního úřadu v Sedloňově.

„Jsme přístupni všem zájemcům, kteří rádi tančí. Letos se věnujeme baletu, scénickému tanci, zumbě a street dance. Kromě nás s tanečníky pracují různí taneční lektoři, z nichž jedním je Jaroslav Karásek z náchodského Domu dětí a mládeže Déčko. Vytvořili jsme pět tanečních skupin. Společně se učíme seberealizaci, týmovosti, vzájemnému naslouchání, dodržování daných pravidel, což je s ohledem na dnešní dobu a výchovu velmi důležité.

Největší radost mi dělá, když vidím spokojené tváře dětí, a také to, že se spolu učí spolupracovat, respektovat se a mají chuť vrátit se k nám zpět,“ zhodnotila činnost tábora jeho hlavní vedoucí Míla Laliová.

„Před osmi lety, v roce 2010, tančily moje děti v Rokytnici v Orlických horách v taneční skupině Horské myši, která dnes již neexistuje. V té době jsme se stěhovali z pohraničí do Rychnova nad Kněžnou, kde jsem dostala nabídku od Josefa Solára, ředitele domu dětí a mládeže, vést taneční kroužek. Uvědomila jsem si, jak čas běží. Přijala jsem hozenou rukavici, rozhodla se jít touto cestou a dál předávat získané zkušenosti. Tak vznikla taneční skupina RK Crazy, která tehdy měla šest členů. Dnes je jich okolo sedmdesáti. Někteří z nich se mnou zůstali do dnešních dnů a pomáhají mi vést naše malé členy,“ připomněla začátky současné taneční skupiny Míla Laliová.

Jenom za letošní rok získala taneční skupina RK Crazy třicet medailových umístění v mezinárodních, postupových i nepostupových tanečních soutěžích ve street dance.

A pokud byste nevěděli, kde se s těmito tanečníky setkat, vězte, že je můžete každoročně vidět při realizaci programu Včelího rojení ve Včelném nedaleko pobytového rekreačního zařízení Studánka. Hlavně však v Domě dětí a mládeže v Rychnově nad Kněžnou.

Čtenářská diskuze