Nad Kostelcem zavládlo Balonkové nebe

KOSTELEC N. O. - Ne každý se dočká vytouženého dítěte. Arleta, v pořadí šestnácté centrum asistované reprodukce ze současných šestačtyřiceti fungujících v České republice, vznikla před patnácti lety v Kostelci nad Orlicí.

„Kvalitní a efektivní medicína se dá provádět i v malém městě a klienti za námi rádi přijedou odkudkoliv,“ zní krédo týmu kostelecké Arlety. Díky této klinice a asistované reprodukci, kterou nabízí, se ročně narodí 100 až 120 dětí, dalších 120 je počato díky jiným léčebným metodám.

F08E6CC5-FD12-4706-A9F5-E2EA66026DA9

 

Tyto děti a jejich rodiče přivítala Arleta v sobotu 9. června, v měsíci reprodukčního zdraví, na zahradě svého centra v Kostelci nad Orlicí. Akce nazvaná Balonkové nebe, letos s mottem Arleta letí do světa, byla zároveň i trochu opožděnou oslavou nedávného Mezinárodního dne dětí.

Hlavním momentem akce je vypuštění balonků do nebe, ty představují spektrum dětí, které se díky Arletě narodily a stávají se poselstvím pro další budoucí rodiče, že pro pomoc v bezdětnosti není potřeba chodit daleko.

„Příchod rodičů na setkání je výrazem ochoty vystoupit z anonymity, vyhodnocením neplodnosti jako nemoci, která se dá léčit, a konečně důkazem jejich schopnosti zbavit se tabu, roušky, do které je tato oblast ve společnosti stále halena,“ vysvětlil Jiří Doležal, který je nejen vedoucím lékařem kliniky, ale také hobby včelařem.

Více se dočtete v aktuálním vydání Orlického týdeníku.

Čtenářská diskuze