Náchodský rouškomat končí provoz k 22. květnu

NÁCHOD – Rouškomat před budovou náchodské radnice se v minulém týdnu převlékl do barev společnosti Batist Medical, a.s., Červený Kostelec.

rouskomat2

Foto: MěÚ Náchod

Důvod je prostý, díky vzájemné dohodě vedení společnosti BATIST s městem Náchod a za přispění dárců, se i nadále daří plnit rouškomat potřebnými ochrannými prostředky a nabízet je tak lidem za velmi příznivou cenu.

„Jsem za to velmi rád, že i v těchto dnech, po skončení nouzového stavu, kdy je stále o roušky velký zájem, je můžeme nabídnout občanům za výhodných podmínek. Je to téměř symbolické, protože firma Batist Medical z nedalekého Červeného Kostelce nám pomohla hned v prvních dnech vypuknutí epidemie v polovině března a nyní, když se provoz rouškomatu chýlí ke konci, nám pomáhá tuto službu udržet v provozu ještě o pár dní déle, než jsme předpokládali,“ upřesnil starosta Náchoda Jan Birke.

Město Náchod nabízí roušky prostřednictvím rouškomatu za zvýhodněnou cenu 5 Kč/ks od 30. března. Za necelé dva měsíce se tak díky této službě dostalo k občanům téměř 70 tisíc roušek, což odpovídá výdeji v průměru cca 2000 ks roušek denně.

Provoz rouškomatu končí v pátek 22. května. Všechny vybrané finanční prostředky (více než 300 tisíc korun) budou použity na nákup potřebného vybavení pro seniory v Městském středisku sociálních služeb Marie.

Čtenářská diskuze