Náchodská stavebka se dočká rekonstrukce, začne v květnu

NÁCHOD – Radní Královéhradeckého kraje schválili výsledek veřejné zakázky a vybrali dodavatele na rekonstrukci střední průmyslové školy stavební v Náchodě. Dodavatelem zakázky s nabídkovou cenou 20,5 milionu korun je firma CE-ING se sídlem v Horních Rybnících. Rekonstrukce náchodské školy začne letos v květnu s plánovaným termínem dokončení v listopadu 2020.

Stavební úpravy se týkají hlavní budovy Střední průmyslové školy stavební a Obchodní akademie architekta Jana Letzela v Náchodě.

„Kompletně provedeme novou elektroinstalaci a montáž rozvodů vody a kanalizace, v místnostech s novými dispozicemi částečně rozvedeme ústřední topení. Stavební úpravy se týkají i všech stávajících sociálních zařízení, ve kterých dojde i na drobné úpravy podle požadavků na praktičnost. Také do školy pořídíme nový výtah,“ sdělil radní Václav Řehoř, který je odpovědný za oblast investic.

Královéhradecký kraj zveřejnil výběrové řízení v březnu 2020 s nejvýše přípustnou hodnotou veřejné zakázky 26 647 268 korun bez DPH. V rámci zjednodušeného podlimitního řízení kraj obdržel tři nabídky.

Náchodskou Střední průmyslovou školu stavební a Obchodní akademii navštěvuje v letošním školním roce 360 žáků. Škola uchazečům o studium nabízí tyto obory: informační technologie, klempíř, stavební provoz, stavebnictví, tesař, montér suchých staveb, zedník, pokrývač, malíř a lakýrník, obchodní akademii, technické lyceum.

Čtenářská diskuze