Náchodská nemocnice prošla auditem, odhalil problémy

REGION - Výsledky auditu podporují změny ve fungování krajského zdravotnictví. Uvažovaným řešením je sloučení krajských nemocnic pod jeden subjekt.

nemocnice001

Vizualizace nové podoby nemocnice Náchod.
Foto: MěÚ Náchod

Hospodaření Oblastní nemocnice Náchod a.s., která je největší nemocnicí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a jejíž součástí je i rychnovská nemocnice, prověřil externí audit, protože se potýká s neuspokojivými ekonomickými výsledky.

Zároveň se hodnotily interně i další procesy, jako například směrnice, zadávání veřejných zakázek, účetnictví, vedení zásob anebo oblast personální. Na základě výstupů provede vedení nemocnice některé změny a racionalizační opatření uvnitř organizace.

„Závěry auditorů směřují také k přehodnocení financování zdravotnictví v kraji a struktury a rozsahu poskytované péče. Oblastní nemocnice Náchod realizovala externí audit ihned poté, co ji převzalo nové vedení. Nová předsedkyně představenstva společnosti Ivana Urešová provedla také vnitřní ekonomickou analýzu, která rozklíčovala některé prvotní problémy, s nimiž nemocnice bojuje,“ uvedla mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Magdaléna Doležalová.

Více se dozvíte v úterním vydání Orlického týdeníku

Čtenářská diskuze