Náchod stvrdil spolupráci s nemocnicí podpisem memoranda

NÁCHOD – První březnové pondělí po poledni v obřadní síni náchodské radnice podepsali starosta Náchoda Jan Birke a statutární ředitelka Oblastní nemocnice Náchod Ivana Urešová Memorandum o porozumění a vzájemné spolupráci mezi městem a nemocnicí.

memorandum_12

Snímek z podpisu memoranda.
Foto: Krajský úřad

Podpisu se zúčastnili také náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro oblast zdravotnictví Aleš Cabicar, za náchodskou nemocnici náměstek pro léčebnou péči Ladislav Tichý, náměstek pro oblast personální oblast Martin Kyntera a ombudsmanka nemocnice Renata Dušková.

„Náchodská nemocnice je nemocnicí okresního formátu. Současnou revitalizací připravujeme komfortní zázemí na dalších dvacet nebo třicet let, proto považuji za velmi důležité, aby se stala nedílnou součástí života ve městě,“ uvedl náměstek hejtmana Aleš Cabicar.

Memorandum je vyjádřením zájmu o spolupráci obou subjektů na zvýšení kvality poskytovaných služeb, zajištění personální stability a komfortu při poskytování zdravotní péče pro obyvatele Náchoda a celého regionu, do spádové oblasti nemocnice patří i Dobrušsko.

„Úzká spolupráce s městem je pro nemocnici klíčová. Máme jasnou představu. Už nyní prostřednictvím Nadačního fondu pro podporu nemocnice v Náchodě pracujeme na náboru budoucích zdravotních sester. Máme za sebou s panem starostou společnou návštěvu v náchodské Střední škole sociální – Evangelické akademii a reakce studentek prvního ročníku oboru praktická sestra na motivační systém stipendií nás oba velmi mile překvapila. Uděláme maximum proto, aby nejen ony posílily v budoucnu nemocniční personál,“ uvedla statutární ředitelka Ivana Urešová.

Neméně významnou součástí spolupráce je vytváření podmínek pro to, aby se zaměstnancům nemocnice v Náchodě dobře žilo. Připravuje se i studie pro realizaci záměru výstavby nových bytů, které by mohly sloužit pro občany města, a také pro zdravotní sestry a nové lékaře, kteří přijdou pracovat do náchodské nemocnice.

Čtenářská diskuze