Náchod pomáhá sousedům – občanům polského města Kudowa-Zdrój

NÁCHOD – Ve středu před velikonočními svátky předal starosta Jan Birke a místostarosta František Majer do rukou starostky partnerského města Kudowa-Zdrój Anety Potoczne 5000 chirurgických roušek a 300 látkových roušek pro občany města.

PL pomoc_4

Foto: MěÚ Náchod

„Partnerství obou našich měst trvá již řadu let. Na začátku byla intenzivní spolupráce s tehdejším starostou a dnes i přítelem Czeslawem Krecichwostem. Jeho práce ve prospěch našich měst si nesmírně vážím. Jako občané Náchoda máme všichni řadu přátel v sousední Kudově, a kdy jindy přátelům pomoci, než právě dnes, kdy mají i oni zoufalý nedostatek ochranných prostředků. Vnímám to v těchto dnech jako povinnost,“ uvedl starosta Jan Birke.

Dodal, že osobně tuto přeshraniční pomoc konzultoval s ministrem zahraničních věcí Tomášem Petříčkem, který v rámci spolupráce zemí V4 velmi tuto iniciativu přivítal, přesně o tom prý je mezinárodní spolupráce.

V rámci dlouhodobé spolupráce na úrovni Evropského města Náchod – Kudowa Zdrój, se jen na české straně podařilo realizovat projekty v hodnotě více než 80 milionu korun. Starosta Náchoda Jan Birke v této souvislosti převzal v roce 2015 polské státní vyznamenání za rozvoj česko-polské spolupráce – Kříž Kawalerski.

Čtenářská diskuze