Na zámku v Opočně obnovují zeleň na nádvoří, to všechno podle dobových snímků

OPOČNO – V současné době probíhá v areálu opočenského zámku obnova zelené plochy okolo pískovcových jelenů na arkádovém nádvoří.

Akce byla započata již během minulého roku, kdy se na sociálních sítích zámku objevila vize obnovy zveřejněním dobových fotografií z počátku 20. století. Fotografie získaly spousty ohlasů z řad veřejnosti, příspěvek byl šířen a sdílen, lidé podávali reference na firmy, které by byly schopny s realizací pomoci.

„Již na podzim proběhlo odstranění původního porostu a vložení automatizovaného závlahového systému do země. Nyní probíhá výsadba kónicky zastřižených tisů a malých keříků buxusů, které budou tvořit ornamentální výjev přesně podle historických foto materiálů. Pro zajímavost – bylo zakoupeno 500 kusů buxusů a 8 kusů tisů. Děkujeme tímto lidem v širokém okolí, kteří nás svým zájmem o věc podporují. Věříme, že finální podoba zeleně, návštěvníky potěší. Těšíme se na vás již brzy, brány zámku otevíráme pro veřejnost v pondělí 25. května,“ informuje Andrea Seidelová ze správy zámku.

Informace o akcích zámku můžete sledovat na webových stránkách a sociálních sítích – www.zamek-opocno.cz, www.facebook.com/zamekopocno, www.instagram/zamekopocno.

Nádvoří 800

 

1908-Zámecké nádvoří

Čtenářská diskuze