Na výměnu kotlů rozdělí kraj v září dalších 150 milionů

KRAJ – Zájemci o výměnu nevyhovujícího zdroje vytápění mají další šanci získat dotační podporu již v září. Registrace pořadových čísel proběhne 11. září od 10 hodin a následný příjem žádostí s pořadovým číslem 1–1500 bude od 16. do 30. září. Královéhradecký kraj rozdělí v této vlně mezi žadatele 150 milionů korun. Královéhradecký kraj předpokládá, že do roku 2022 rozdělí až 207 milionů.

kotel_topení

Ilustrační foto: Pixabay.com

„Dotace bude sloužit na výměnu kotlů s ručním přikládáním první a druhé emisní třídy za kotel na biomasu, plynový kondenzační kotel nebo tepelné čerpadlo. Podporu není možné získat na výměnu stávajícího kotle s automatickým přikládáním, stávajícího plynového kotle nebo lokálních topidel, jako jsou krbová nebo akumulační kamna,“ řekl radní Pavel Hečko, který je odpovědný za oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací.

Příjemce dostane část ze skutečně vynaložených výdajů podle zvoleného vytápění, a to 75 % v případě plynového kondenzačního kotle (nejvýše 95 000 korun); 80 % v případě kotle pouze na biomasu s ručním přikládáním (nejvýše 100 000 korun); 80 % v případě tepelného čerpadla nebo automatického kotle pouze na biomasu (nejvýše 120 000 korun).

Podpora se zvýší o 7 500 korun v obcích, které ministerstvo životního prostředí označilo jako prioritní z hlediska ochrany ovzduší. V Královéhradeckém kraji jde celkem o 156 měst a obcí.

Další vlna kotlíkových dotací se plánuje na jaro 2020. Zájemci o podporu najdou veškeré informace na webu krajského úřadu.

Dosud Královéhradecký kraj rozdělil na kotlíkových dotacích přes 305 milionů korun, za které se vyměnilo 2 900 zastaralých kotlů. Nahradila je většinou tepelná čerpadla, ta si majitelé pořídili v téměř polovině případů.

Čtenářská diskuze
Tags: ,