Na vinobraní se dostanete z Rychnova autobusem

KUKS – Vinobraní na Kuksu, které se letos uskuteční v sobotu 14. září, navštěvují tisíce lidí. Královéhradecký kraj jim nabízí možnost dostat se na místo veřejnou dopravou. Posílí spoje a přidá i mimořádné přímé spojení.

20150912_150209

„Mimořádné spoje budou v následujících dnech zaneseny na portálu IDOS, aby si cestující mohli najít spojení s přestupem z různých míst. Na všech spojích bude platit tarif IREDO. Při cestování veřejnou dopravou odpadne jízda v kolonách, hledání parkovacího místa i domluva na tom, kdo bude z vinobraní řídit,“ řekl první náměstek hejtmana Martin Červíček, který je odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

Posílené budou spoje z Hradce Králové, Trutnova, Jičína, Náchoda a Rychnova nad Kněžnou a navíc k nim přibydou mimořádné spoje z Broumova nebo Červeného Kostelce. Navíc na spojích z Hradce Králové pojede v konkrétní čas více autobusů, takže lidé se nemusí obávat jejich přeplněnosti.

Autobusy z Rychnova nad Kněžnou vyrazí v 8.20, 11.20 a 14.09 hodin.

Již 13. ročník Vinobraní na Kuksu nabídne ochutnávky vín a burčáku, stánky s pochutinami a součástí bude i tradiční jarmark lidových řemesel. Nebude chybět hudební a dětský doprovodný program. V letošním roce se můžete těšit na kapelu Queenie tribute band (od 14 hodin), pro děti Mixle v pixle (od 11.30 hodin) a na ojedinělý akustický koncert kapely Volant.

Víno poteče po kaskádovém schodišti jako za dob hraběte Šporka 14. září ve 13 hodin. Více na http://vinobranikuks.cz/.

Čtenářská diskuze
Tags: , ,