Na slovíčko s Miloňem Čepelkou v Mokrém

MOKRÉ – V malé knihovničce v Mokrém prožili ve čtvrtek 11. října báječný podvečer s Miloněm Čepelkou (na fotografii vlevo), známým českým básníkem, prozaikem, textařem, hercem, scénáristou, moderátorem a cimrmanologem, ale hlavně velmi milým a příjemným člověkem.

DSCN2865

Miloň Čepelka nejdříve recitoval z básně Jaroslava Seiferta Píseň o Viktorce a potom četl úryvky ze své knihy Nebožtík na rynku. Obě díla, ačkoliv velmi rozdílná, přítomné vtáhla do děje, jak do smutného osudu Viktorky, tak do humorně laděného příběhu muže, který najde svoji mrtvolu a nález jde ohlásit na policejní stanici. Přesněji si už přečtěte slova autora:

„Říká se, že člověk zmoudří a porozumí sám sobě teprve k stáru – jinými slovy, že v pozdějším věku najde sám sebe. Co si má ale hlavní hrdina počít ve chvíli, kdy sám sebe najde, a to doslova?“

Samozřejmě zbyla spousta času na povídání o psaní, divadle a o životě vůbec. Překvapení si pro Miloně Čepelku přichystal Pavel Vávra, který mu složil písničku ušitou umělci přímo na míru. A nezůstalo jen u jedné. Všechny úplně zapadly do večerního posezení, jako by se s nimi najisto od začátku počítalo.

Na závěr Miloň Čepelka zájemcům podepsal připravené fotografie. Všichni odcházeli domů báječně naladění a v knize návštěv nám přibyly pochvaly a podpisy hostů.

Malinká knihovnička obstála v návštěvnosti, vešlo se tam dvacet pět hostů a rezerva ještě byla.

Text a foto: Dagmar Honsnejmanová

Čtenářská diskuze