Na silnicích v kraji můžete potkat nově policejní BMW

KRAJ – Nejen na „rychlostní“ piráty si nově na území celého kraje počíhá na silnicích vozidlo v takzvaném barevném policejním provedení. Zejména na dálnici se setkávají policisté častěji s překračováním rychlostních limitů.

„Překračování rychlostních limitů bývá příčinou vážných či tragických dopravních nehod. To je také důvodem, proč se budou naši policisté sloužící na dálničních odděleních v Pravech, Jaroměři či v Hořicích i nadále intenzivně zaměřovat na odhalování takových nezodpovědných řidičů,“ uvedl Petr Dušek, pověřený výkonem funkce náměstka pro vnější službu Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

V tom jim odteď pomůže i vozidlo BMW 540i X drive, které však budou moci občané v Královéhradeckém kraji potkávat na různých typech komunikací, nejen na dálnici. Policisté při výkonu služby budou s tímto vozidlem plnit různé úkoly v rámci celého kraje, i když dohled nad bezpečností silničního provozu bude tím stěžejním.

„Toto vozidlo bude například schopno měřit rychlost zepředu, ale i zezadu, kdy může za jízdy kamera zaznamenat rychlost přibližujícího se vozidla. Šestiválec se 333 koňmi - 245 kW - a s osmirychlostní automatickou převodovkou si s podobnými přestupci tedy rovněž poradí,“ doplnil Petr Dušek.

Čtenářská diskuze
Tags: ,