Na Poláčkovo léto letos přijedou Bolek Polívka nebo Petr Kostka

RYCHNOV N. K. – Blíží se 26. ročník divadelního festivalu Poláčkovo léto. Odstartuje už v pondělí 24. června a letos nabízí celkem 11 festivalových dní, během kterých uvidí diváci nejen divadelní představení, ale mohou navštívit i různé koncerty nebo výstavy.

sesest_tanecesniech_hodin_v_sesesti_tyednech

Foto: Archiv pořadatelů

O zahajovací představení se postarají herci Městského divadla z Mladé Boleslavi, kteří přivezou hudební komedii Muži v offsidu v režii Ondřeje Havelky.

„Chtěli jsme Poláčkovo léto zahájit symbolicky představením našeho rodáka Karla Poláčka. Navíc Muži v offsidu jsou skvostné představení, které diváky určitě bude bavit,“ říká šéf Poláčkova léta Kamil Dvorný.

Vyprodaný Lakomec

Jako první vyprodané hlásí organizátoři představení Lakomec s Bolkem Polívkou v hlavní roli. Pokud však diváci chtějí vidět známé herecké osobnosti na jevišti zámecké jízdárny tak budou mít celou řadu dalších příležitosti.

Přijede třeba Petr Kostka s Carmen Mayerovou s představením Oscar pro Emily nebo Chantal Poullain a Martin Kraus ve strhujícím hereckém duetu Šest tanečních hodin v šesti týdnech.

„Všechna představení jsou nádherná. Troufáme si to tvrdit, protože jsme je všechna viděli, abychom divákům v Rychnově nabídli opravdu to nejlepší. Za sebe musím doporučit třeba Mam`Zelle Nitouche s Lumírem Olšovským v hlavní roli,“ dodává Dvorný.

Letos vůbec poprvé si mohou diváci kupovat vstupenky online přes internet na webové stránce www.polackovoleto.eu, kde najdou i bližší informace a kompletní program festivalu.

Jan Dušek

Čtenářská diskuze