Na lezecké stěně se soutěžilo o titul mistra HZS ČR

VELKÉ POŘÍČÍ – Mistrovství HZS České republiky v lezení na obtížnost na umělé stěně hostil v pátek 8. listopadu polygon Učiliště požární ochrany ve Velkém Poříčí u Náchoda, které spadá pod HZS Královéhradeckého kraje.

HZS Lezení (4)

Foto: HZS KHK kraje

Absolutním vítězem se stal Ondřej Ďoubal (HZS Libereckého kraje, Liberec).

Rychnovské hasiče zastupovali Jan Prostředník, Milan Skalický, Miroslav Šimerda a Jan Bárta.

„Záchrana ve výšce a nad volnou hloubkou je jedna z velmi specifických činností, kterou příslušníci hasičského záchranného sboru provádí, a která vyžaduje náročnou a soustavnou přípravu, třeba i na lezecké stěně. Síla, vytrvalost, šikovnost, mrštnost, odvaha, to vše a mnohem víc musí hasiči dokazovat nejen při záchraně osob z výšky v reálných podmínkách, ale prakticky ve všech činnostech, které provádí, a to i když se jedná „jen“ o trénink, nebo přípravu. A to vše bylo také k vidění u závodníků, kteří se na lezecké stěně v polygonu ve Velkém Poříčí poprali s náročnými trasami o titul mistra HZS ČR v lezení na obtížnost,“ sdělila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Necelá třicítka závodníků prošla nejprve v základní části třemi lezeckými cestami, odkud se jich dvanáct kvalifikovalo do semifinále. Ze semifinále postoupilo šest nejlepších borců do finálového klání, kde museli absolvovat trasu v obtížnosti 8A. Finále pak rozhodlo o tom nejlepším. Jako jediný totiž vylezl celou cestu pouze Ondřej Ďoubal (HZS Libereckého kraje, Liberec), a právem si tak vybojoval titul mistra HZS ČR. Stříbrnou příčku vybojoval domácí Petr Urbanovský (HZS Královéhradeckého kraje, UPO Velké Poříčí) a pro třetí místo si dolezl Jaroslav Petečel (HZS hl. m. Prahy).

Jako doplňková disciplína byla vyhlášena soutěž ve spárovém lezení, ve kterém zvítězil Tomáš Jindra (HZS hl. m. Prahy).

Po organizační stránce stál za mistrovstvím Sportovní klub hasičů Královéhradeckého kraje a Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje, spolupořadatelem bylo Ministerstvo vnitra – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky.

Čtenářská diskuze
Tags: ,