Na krajském úřadě bude možné platit kartou

KRAJ – Krajský úřad Královéhradeckého kraje zlepšuje služby poskytované občanům. Od 1. ledna 2021 bude možné na pokladně krajského úřadu a ve stánku CzechPoint provést platby bezhotovostně.

credit-card-2215793

Ilustrační foto: Pixabay.com

„Naším cílem je zvýšit komfort služeb poskytovaných krajským úřadem. Ministerstvo zdravotnictví kromě toho doporučuje bezhotovostní platby jako prostředek na snížení rizika nákazy koronavirem. Rada Královéhradeckého kraje proto schválila uzavření Rámcové smlouvy na akceptaci platebních karet se společností Worldline Czech Republic, s.r.o.,“ uvedla ředitelka Krajského úřadu Královéhradeckého kraje Ivana Křečková.

Po podpisu smlouvy kraj získá dva platební terminály, které budou umístěny ve stánku CzechPoint a na pokladně krajského úřadu. Pronájem terminálů bude zdarma za předpokladu, že budou naplněny avizované obraty zhruba dva miliony korun ročně. Vedení kraje předpokládá roční náklady na provozování systému ve výši do 30 tisíc korun. Tato částka bude odvozena podle množství realizovaných transakcí.

„Bezhotovostní platby přinesou také finanční úspory, protože s možností platit kartou ubydou hotovostní vklady na bankovní účet, tedy i účtované poplatky za tuto transakci,“ doplnila ředitelka Křečková.

Kraji spravuje účet Komerční banka, ale ta samotná bezhotovostní platby nezajišťuje. Proto kraj uzavřel smlouvu se společností Worldline Czech Republic, s.r.o., která tyto služby pro banku vykonává.

Čtenářská diskuze
Tags: