Na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě míří také města a obce z Rychnovska

Patnáctý ročník konference Internet ve státní správě a samosprávě se uskuteční 2. a 3. dubna v královéhradeckém kongresovém centru Aldis. Setkají se tady vrcholní politici, zástupci státních orgánů a samosprávných celků, odborníci i dodavatelé moderních technologií. Po dva dny se budou věnovat aktuálním otázkám souvisejícím s rozvojem státní správy, informačních technologií nebo programováním. Chybět nebude doprovodný program.

„Veřejnou správu čeká v současné době v oblasti informačních technologií řada velkých změn. Patří mezi ně zajisté také zprovoznění systému základních registrů. Právě na konferenci ISSS v Hradci Králové bychom chtěli zodpovědět poslední otevřené otázky tak, aby se úřady i jednotlivci mohli na červencové ostré spuštění provozu připravit,“ říká výkonný ředitel konference Tomáš Renčín. Základní registry budou hrát v programu letošní internetové konference zásadní roli. Stranou však nezůstane ani další vývoj stávajících projektů (Czech POINT, informační systémy datových schránek, digitalizace a archivace dokumentů apod.). Na pořadu jednání nebudou chybět informace o financování projektů ze zdrojů EU, počítačové gramotnosti a vzdělávání. Prostor dostanou i „best practices“ měst, obcí a regionů. V programu doprovodných mezinárodních konferencí LORIS a V4DIS, které budou tradiční součástí dvoudenního programu, bude převažovat výměna zkušeností s partnery z Evropské unie a zemí Visegrádské čtyřky. „V letošním roce by se mělo během dvou dnů uskutečnit na dvě stě padesát odborných přednášek. Účast přislíbila přibližně stovka vystavovatelů a víc jak dva tisíce odborníků na tuto problematiku,“ říká Tomáš Renčín.

Na konferenci do královéhradeckého Aldisu míří také města a obce z Rychnovska. Přítomni tady mimo jiné budou zástupci z Dobrušky a Kostelce nad Orlicí, starostové z Čermné nad Orlicí a Přepych. „Zajímat se budou zejména o problematiku základních registrů, zejména o to, jak se promítne tento projekt do jejich každodenní práce. Jak je budou používat v agendách, které jejich úřady vedou, například matriky, stavební úřady atd.,“ dodává Tomáš Renčín.

Přinášíme přehled výsledků krajského kola Královéhradeckého kraje, soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí „Zlatý erb“. Vyhlášeny byly na slavnostním ceremoniálu 13. března v sídle hejtmanství.

Pořadí podle soutěžních kategorií:

Nejlepší webová stránka města:
1)    Hradec Králové
2)    Česká Skalice
3)    Náchod

Nejlepší webová stránka obce:
1)    Lovčice
2)    Blešno
3)    Nový Hrádek

Nejlepší elektronická služba:
1)    Hradec Králové – MMS podněty občanů
2)    Hořiněves – rezervace sportoviště
3)    Rtyně v Podkrkonoší – Geoportál

Cena veřejnosti: obec Mokré (Rychnovsko)

Čtenářská diskuze