Na Černé Vodě se jelo zimní retro s mezinárodní účastí

ORLICKÉ ZÁHOŘÍ – Závody ve ski areálu na Černé Vodě v sobotu 12. ledna se konaly hned dva – retro závod na rohačkách a retro závod na historických lyžích. Obec Orlické Záhoří je tu pořádala v rámci projektu „10 let spolu“.

Síly tu změřily posádky z obou stran česko-polské hranice.

Tradičně se závodů na rohačkách, které společně odstartovali starosta obce Vojtěch Špinler s hejtmanem Jiřím Štěpánem, účastnili také soutěžící z partnerského města Bystrzyca Klodzka. Tentokrát však vítězství retro závodu na rohačkách zůstalo v Čechách. V Polsku se závod na rohačkách v rámci tohoto projektu pojede v Miedzygórze v sobotu 2. února.

„Zápolení na rohačkách pořádáme na Černé Vodě od roku 2012, letos jsme k němu připojili první ročník sjezdu na historických lyžích. Na rohačkách se utkalo úctyhodný počet 63 posádek, na lyžích to bylo 18 soutěžících. Ač na kopci panovala mlha a sněžilo, nic to neměnilo na příjemné horské atmosféře,“ zhodnotila akci po jejím skončení za pořadatele Jana Matyášová.

Připomínáme, že další akcí bude v Orlickém Záhoří Mezinárodní noční závod na osvětleném okruhu na Jadrné, který se tu pojede 2. února. Další informace vyčtou zájemci z webu Orlického Záhoří.


Foto: Aneta Špinlerová

Čtenářská diskuze