Myslivci z Rychnovska sněmovali

RYCHNOVSKO – Jarní sněm Okresního mysliveckého spolku Českomoravské myslivecké jednoty v Rychnově nad Kněžnou hodnotil předposlední dubnový pátek v kulturním domě v Dobrušce činnost myslivců na Rychnovsku v uplynulém roce.

Například byla věnována pozornost opatřením k bránění střetům zvěře a motorových vozidel. Po průzkumu byly objednány pachové ohradníky a fólie pro výrobu optických zradidel. Díky dotaci od Královéhradeckého kraje bylo ochráněno několik kilometrů nebezpečných úseků.

Ze zprávy kynologické komise vyplynulo, že vloni bylo umožněno absolvovat jednotlivé zkoušky celkem 96 psům, z nichž uspělo 89.

V rámci práce s mládeží byl uspořádán 42. ročník okresního kola soutěže Zlatá srnčí trofej s účastí 24 žákyň a žáků. Při národním finále soutěže náš okres reprezentovali: v kategorii mladších Martin Fojt, skončil na čtvrtém místě z jednašedesáti zápolících, v kategorii starších byl Filip Zawada mezi pětašedesáti čtrnáctý a Štěpán Syrovátka dvacátý.

Střelecká komise vykázala osm uspořádaných střeleckých závodů, jichž se zúčastnilo osm desítek střelců, přičemž během roku 2015 bylo umožněno na rychnovské střelnici trénovat 50 dnů.

Na sněmu došlo k ocenění myslivců a mysliveckých spolků – byla dvě vyznamenání I. stupně, dvě II., sedm III. stupně, bylo předáno devět věrnostních medailí, jedenáct členů a šest mysliveckých spolků obdrželo čestné uznání.

Čtenářská diskuze