Muzeum v Deštném připravilo novou expozici

DEŠTNÉ V O. H. – Nově upravenou expozici už má připravenou pro své návštěvníky Muzeu zimních sportů, turistiky a řemesel v Deštném v Orlických horách. Vedení muzea čeká na pokyn vlády, až bude moci otevřít.

„Atraktivní část naší muzejní expozice je věnována sklu. Za léta provozu byla jen minimálně upravována, a tak bylo třeba ji obnovit. Ovšem upravit tak, aby byl punc tvůrce původní expozice Václava Šplíchala zachován. Jsme připraveni na návštěvníky,“ řekl Orlickému týdeníku ředitel muzea Bohumír Dragoun.

„Obsah zůstal stejný, ale obal se změnil. Máme nové vitríny, a také koberec. Ovšem exponáty, jakými jsou překrásné sklo ze zaniklých skláren z Orlických hor, a také výrobky z mnoha ročníků Tavení skla dřevem, jsou nadále k vidění. Nepříjemná situace, která si vyžádala uzavření kulturních institucí, se týká také našeho muzea. Vytvořil se však čas na jiné činnosti. Dokončujeme dvě regionální publikace, přepisujeme texty pro muzejní archiv a těšíme se na návštěvníky, až k nám začnou opět chodit,“ dodal Bohumír Dragoun.

Pokud by vás zajímalo, o jaké dvě chystané muzejní publikace jde, pak se jedná o publikaci Bartošovice na starých pohlednicích. A v přípravě je také edice práce Karla Sokola o turistice v Orlických horách.

Čtenářská diskuze