Muž způsobil svému zaměstnavateli škodu za desetitisíce

HRADECKO -  V těchto dnech vyšetřovatel z oddělení hospodářské kriminality obvinil z trestného činu podvod 23letého muže, za což mu hrozí trest odnětí  svobody od 1 roku do 5 let.

„Muž jako kurýr jedné dopravní společnosti si založil několik fiktivních adres, z kterých si objednal různé zboží s určením dodávky na jim smyšlené adresy s neexistujícím objednavatelem. Uváděl města, která měl ohledně rozvozu na starosti. Když balík s jeho udanou fiktivní adresou obdržel, tak ho během dopravy rozbalil, zboží odebral a místo něho vložil předměty jako kamení nebo ocelové závaží a za pomoci anonymní předplacené SIM karty změnil jako objednavatel adresu doručení nebo odůvodnil nedoručení balíku a při ukončení rozvozu balík vrátil do depa přepravní společnosti, odkud ho buď přeposlali na novou smyšlenou adresu nebo ho vrátili zpět odesilateli. Během května loňského roku si takovým způsobem objednal 4 balíky, které obsahovaly objektivy a mobilní telefony v celkové hodnotě téměř 100 tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

Podvodné jednání nemělo dlouhé trvání, protože firmy, kterým se balíky vrátily jako nedoručené, vzápětí zjistily, že se jim nevrátilo jimi odeslané zboží.

Muž takto získané věci prostřednictvím inzerce rozprodal neznámým osobám a peníze použil pro vlastní potřebu.

 

Čtenářská diskuze