Muž v Borohrádku se nadýchal kouře, přiletěl vrtulník

BOROHRÁDEK – Posádka rychlé zdravotnické pomoci spolu s lékařem ze základny v Rychnově nad Kněžnou musela ve středu 18. července dopoledne spěchat k muži (*1964), který se nadýchal kouře při požáru v Borohrádku.

„Protože první informace z místa události hovořily o tom, že muž je v bezvědomí, vyslali operátoři na pomoc zároveň také vrtulník královéhradecké letecké záchranné služby. Zdravotníci na místě muži poskytli potřebnou neodkladnou přednemocniční péči, v jejímž průběhu se jeho zdravotní stav stabilizoval natolik, že mohl být následně převezen sanitkou k dalšímu ošetření do rychnovské nemocnice,“ sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Novák.

Na místě zasahovali také profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou,  Holic a dobrovolní hasiči z Borohrádku, Týniště nad Orlicí a Čermné nad Orlicí, byli přivoláni k požáru drtičky v peletárně. Hasiči požár likvidovali pomocí dvou proudů C a vysokotlakého proudu, byli také nuceni rozebrat palubkovou stěnu u drtičky. Místo bylo průběžně kontrolováno pomocí termokamery. Jednotky objevily další ohnisko, které bylo uhašeno. Zásah byl ukončen kolem poledne. Škoda byla odhadnuta na 100 tisíc korun, uchráněn byl majetek v přibližné hodnotě 10 milionů korun. Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru byla technická závada na drtící lince.

Čtenářská diskuze