Muž oznámil pobodání nožem v Kvasinách

RYCHNOVSKO - Podezření z přečinu ublížení na zdraví začali počátkem listopadu vyšetřovat rychnovští kriminalisté.

nůž

Ilustrační foto.

„Patnáct minut před půlnocí 3. listopadu tohoto roku přijal policejní operační důstojník oznámení od kolegů z operačního střediska záchranářů o útoku nožem. Z prvotních informací vyplývalo, že u jednoho vchodu velkého podniku v Kvasinách doposud neznámý útočník pobodal nožem  zaměstnance a způsobil mu zranění břicha. Operační důstojník vyslal ihned na místo nejbližší hlídku, která před rozsáhlým areálem firmy pátrala a posléze ho našla již v péči podnikových hasičů, kteří mu poskytovali první pomoc,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Odpovědi dvacetiletého mladíka na žádost popisu útočníka i celé události hlídce byly kusé. Zraněný muž byl v šoku a prvotní informace, které policisté získali, žádný zásadní poznatek nepřinesly. Muž útočníka popsal jako osobu v černém s kšiltovkou, kterou nikdy předtím neviděl. Údajně ho po odpolední směně z ubytovny, zpět na místo útoku vylákala pomocí SMS. Z textu zprávy se prý poškozený domníval, že mu píše kamarádka. Autem se tedy vrátil na parkoviště, kde zahlédl postavu, o níž se domníval, že se jedná o onu známou. Když přišel téměř k ní, osoba proti němu vytáhla ruku z kapsy, zaútočila na něj a pak utekla pryč. Zraněný mladík poté, co zjistil, že krvácí, si sám zavolal na linku 155.

„Během tohoto popisu události přijeli na místo záchranáři s lékařem, kteří si pacienta převzali od hasičů a odjeli s ním do nemocnice. Operační důstojník na místo vyslal výjezd složený z kriminalistického technika, operativce a vyšetřovatele a spolu s policisty z rychnovského obvodního oddělení začala jejich práce. Zajištění místa činu, které důkladně propátrali, prohledání širšího okolí, nádraží, nonstopů, cyklostezky, zajištění kamerových záznamů, případných svědků a další policejní činnosti, nezbytné pro zadokumentování případu s cílem objasnit ho,“ informovala Alena Kacálková.

Všechno bylo jinak

Dle získaného popisu operační důstojník předal informace všem sloužícím hlídkám, které se na pátrání po útočníkovi ihned zaměřily.

Ráno kriminalisté pokračovali v dalších nezbytných úkonech. Zajišťovali nové informace a poznatky, které by mohly vést k odhalení pachatele. Po ošetření provedli výslech zraněného mladíka a jejich policejní praxe je začala upozorňovat na nesrovnalosti a nejasnosti případu.

„Instinkt kriminalistů, kteří jsou specialisté na násilnou trestnou činnost, nakonec opět neselhal a po necelém měsíci vyšetřování se jim „napadený“ mladík přiznal, že zranění si způsobil sám, a to z osobních důvodů. Případ tíživé životní situace, kterou muž řešil tímto způsobem, vyšetřovatel odložil s návrhem na přestupek křivého vysvětlení, které bude řešit příslušný správní orgán,“ dodala Alena Kacálková.

Čtenářská diskuze