Mountfield zvládl odvetu s Djurgardenem a je ve finále Ligy mistrů!

S výhrou 3:1 v zádech z prvního zápasu ve Švédsku vstupovali do odvety Ligy mistrů hradečtí hokejisté proti Djurgardenu. Jeden malý krok tak dělil Mountfield od postupu do vysněného finále.

HRADEC KRÁLOVÉ – Skvělá návštěva více jak šesti tisíc fanoušků hnala domácí za postupem. Djurgarden musel dohánět dvougólové manko, proto byl od úvodního buly aktivnější, ale obrana domácích pracovala na jedničku.

Mountfield HK – Djurgarden IF 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. Lev (Chalupa), 43. Nedomlel, 52. Jergl.

Rozhodčí: Nikolić (AUT), Stano (SVK) – Ondráček, Hynek (oba CZE) | vyloučení: 2:3 | bez využití | nejlepší hráči: Marek Mazanec – Linus Hultström | diváci: 6161.

Mountfield HK: Mazanec – Čáp, Cibulskis, F. Pavlík, Šalda, Nedomlel, Rosandić, Gaspar – Smoleňák, Cingel, Chalupa – Klíma, Lev, R. Pavlík – Jergl, Koukal, Perret – Dragoun, Kubík, Miškář – Morong

Djurgarden IF: Svedberg – Alsing, Nilsson, Högström, Pettersson, Garrison, Hultström, Johansson – Strandberg, Josefson, Eklund – Axelsson, Berglund, Holtz – Ågren, Haga, Östman – Eriksson, Wandell, Bergfors – Falk

Velkou šanci ke stažení dvougólového manka dostal Djurgarden hned v úvodu zápasu, kdy hrál přesilovou hru a Hradec od pohromy zachránila tyč po střele Högströma. Domácí kladli velký důraz na defenzívu a branku Svedberg ohrožovali po rychlých brejcích. Příležitosti na obou stranách však ke gólům nevedly, proto první třetina skončila bezbrankovou remízou.

DSC_8174 (2)

Druhou část začal lépe Mountfield. Jakub Lev předvedl hokejovou parádu, kdy se prosmýkl přes dva obránce a poté střelou pod horní tyčku poslal Mountfield do vedení – 1:0! V tu chvíli musel Djurgarden nastřílet tři góly, aby utkání dovedl minimálně do prodloužení. Vedení Hradec nabudilo a hrál se hokej nahoru-dolů, který diváky bavil. Oba brankáři zamkli své svatyně a předvedli několik výborných zákroků.

Do poslední dvacetiminutovky, dělící domácí od finále, měl Mountfield neskutečný nástup, kdy švédského soupeře zamkl v jeho obranné třetině, až to vypadalo, že hraje přesilovou hru. Djurgarden se nemohl dostat ze svého pásma, čehož využil Richard Nedomlel, který na modré čáře zachytil puk, popojel s ním na levý kruh a bombou vymetl pravý růžek Svendbergovy branky – 2:0. Pro Nedomlela to byl druhý gól v semifinále. Pro hosty to byla kritická situaci, proto se už osm minut před koncem odhodlal k power play. Přesto se nemohl dostat do hradeckého obranného pásma a naopak po chybě v rozehrávce a důrazu se k puku dostal Aleš Jerg, jenž puk uklidil do prázdné branky – 3:0. Více méně tak dal postupové razítko na historický úspěch hradeckého hokeje.

V závěrečné desetiminutovce mohl Djurgarden výsledek korigovat, když dostal k dispozici dvě trestná střílení, ale jak Josefson, tak Berglund Mazance nepřekonali. Prvního jmenovaného vychytal Mazanec, když mu hokejkou vypíchl puk, a druhý trefil pouze tyč.

Na konci utkání se v hledišti slavilo mexickými vlnami a po závěrečné siréně se halou linula píseň z legendárního pořadu Možná přijde i kouzelník: Tak už jdeme do finále!

Velký úspěch byl dokonán a navíc se finále odehraje v Hradci Králové! Čtvrtého února bude finálovým soupeřem další švédský klub – Frölunda Indians.