Mountfield si poradil s kladenskými Rytíři a je už osmý!

DSC_8667 (4)

HRADEC KRÁLOVÉ – V úterý do ČPP Areny dorazili kladenští Rytíři s hvězdným Jaromírem Jágrem, na kterého bylo natěšeno více jak šest tisíc fanoušků. Hradec chtěl navázat na výhru z Vítkovic, naopak Kladno toužilo přerušit šňůru čtyř porážek v řadě. V domácí sestavě dostali příležitost dva junioři – Poppel s Morongem, jenž ve čtvrtém útoku nahradili Jergla s Miškářem.

Spokojenější po závěrečné siréně byli domácí hráči, výhrou se totiž posunuli do první osmičky.

41. kolo

Mountfield HK – Rytíři Kladno 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Cingel (Lev, Smoleňák), 27. Klíma (M. Chalupa, Cingel), 32. Lev (Šalda, Klíma), 43. Gaspar (Poppel) – 60. O’Donnell (Machač, J. Strnad).

Rozhodčí: Hejduk, Kajínek – Rampír, Veselý | vyloučení: 7:6, navíc Cibulskis – O’Donnell (oba) 10 min. OT | využití: 1:1 | nejlepší hráči: Kevin Klíma – Brendan O’Donnell | diváci: 6002.

Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Eklund, Cibulskis, Čáp, Šidlík, Šalda, Gaspar – Smoleňák, Cingel, Chalupa – Klíma, Lev, R. Pavlík – Žejdl, Koukal, Perret – Poppel, Morong, Dragoun.

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Romančík – Jágr, Vampola, Zikmund – Strnad, Melka, Redlich – Hovorka, Machač, Valský – O’Donnell, T. Kaut, Bláha – Stach.

Při nástupu obou týmů na led si potlesk celého stadionu vysloužila nejen největší hvězdy extraligy kladenský Jaromír Jágr, který jen svou přítomností dokáže vyprodat všechny haly napříč republikou, ale také junioři Mountfieldu, jež převzali z rukou prezidenta klubu Miroslava Schöna a generálního manažera Aleše Kmoníčka pohár za vítězství v Poháru DHL. Ten nahradil soudem přerušenou extraligu juniorů.

Prvních deset minut přineslo opatrnou hru z obou stran, na pořádnou šanci diváci čekali marně. Tu první si vytvořil domácí Mountfield, když Šalda našel mezi kruhy juniora Matěje Moronga, který však puk netrefil. Prakticky z protiútoku mohli udeřit Rytíři, když Čápa přebruslil zapomenutý Hovorka, jenž sice stačil zakončit, ale byl faulován domácím bekem a hosté dostali výhodu přesilové hry. Mountfield oslabení ustál i díky Mazancovi, který kryl Zikmundovu dorážku a Jágrovu bombu z pravého kruhu. Do vedení mohl Hradec poslat Žejdl v samostatném nájezdu, Godla si ale s jeho zakončením poradil.  Sedmnáctá minuta přinesla přesilovou hru Mountfieldu po faulu Hovorky na Čápa, když domácímu obránci vysekl hokejku z rukou. Hovorka si zákrok s Čápem vysvětloval nejprve verbálně, ale po chvíli došlo ke strkanici, do níž se zapojili všichni hráči. Navíc dvojice Cibulskis – Nash shodila rukavice a zaplněné ČPP Aréně předvedla boxerskou vložku, z ní na body vyšel lépe kladenský Rytíř.

Mounfield následnou přesilovku využil Cingelem, který prostřelil Godlu po nahrávce Lva – 1:0.

Druhá třetina přinesla více vzruchu a svižnější tempo. Na začátku druhého dějství domácímu Mazancovi zatápěli hlavně Jágr s Vampolou. Na druhé straně se zákrokem lapačkou proti Žejdlovi zaskvěl Godla.

V 27. minutě se už domácí fanoušci radovali podruhé, když kladenského gólmana nechala obrana na holičkách proti nikým nehlídanému Klímovi, jenž prvotřídním způsobem zavěsil pod horní tyč a poslal Mountfield do trháku – 2:0. Nabuzený Hradec nadále pokračoval v aktivní hře, napadal kladenskou rozehrávku a dlouho Rytíře nepouštěl do žádné konstruktivnější hry. Když je navíc dokázal opětovně zmáčknout v jejich obranné třetině, byla z toho další branka. Gasparova střela z mezikruží ještě gólem neskončila, záhy však z podobné pozice pálil i Šalda, jehož pokus za Godlova záda dorazil důrazný Lev – 3:0.

Také Rytíři ukázali, že umí přišlápnout pedál a na více než dvě minuty v kuse zamkli domácí Hradec v jeho obranném pásmu. Hradecká pětici, která to měla na svou střídačku přes celé střední pásmo, začaly docházet síly, přesto dokázala ubránit střídající Rytíře a povolila jim pouze střelu Lakose, s kterou si Mazanec poradil.

Ze závěrečné části uplynulo pouze 19 vteřin a Godla už musel vytáhnout další parádní zákrok. Tentokrát vleže zlikvidoval pokus Chalupy. Jeho snaha udržet tým nad vodou ale přišla vniveč, když Barinkovi kolem mantinelu proklouzl mladíček Petr Poppel, křižným pasem posadil puk přesně na hůl Gaspara, jehož projektil s cinknutím o tyč zapadl do kladenské klece – 4:0! Do další velké šance se probíjel Žejdl a po něm se blízko své premiérové extraligové trefy ocitl Poppel. Hradecký tlak se stupňoval a kladenský brankář musel chvílemi čarovat. Likvidoval jak pokus Šidlíka, tak nájezd Lva, který ve vlastním oslabení ukázal záda kladenské obraně a vylámal si zuby až na slovenském brankáři. Poslední zápis na střeleckou listinu zápasu obstaral až třináct vteřin před závěrečnou sirénou O’Donnell, který usměrnil do klece povedenou přihrávku Machače – 4:1. Gólmana Mazance sice připravil o čisté konto, ale důležité tři body zůstaly v Hradci Králové.

„Od začátku jsme docela dobře bruslili a měli dobrý pohyb. Kladno je nepříjemné ve hře dopředu, má nebezpečné a rychlé protiútoky, a věděli jsme, že z nich může překvapit. Když jsme ale dali gól na 3:0, naši hráči si to perfektně podrželi a zápas jsme víceméně dohráli. Jediná škoda je, že jsme třináct vteřin před koncem dostali gól. Jinak jsme odehráli parádní utkání a chtěl bych hráčům poděkovat,“ znělo hodnocení trenéra Vladimíra Růžičky.

„V poslední době se nám nedaří, prohráli jsme už čtvrtý zápas za sebou. Dneska jsme opět tahali za kratší konec. Pouze v části druhé třetiny jsme měli nějaké šance a dostali se do tlaku, ale bohužel jsme nedali gól. Jakmile Hradec zvýšil na 3:0, tak si myslím, že bylo o výsledku rozhodnuto,“ řekl po zápase zklamaný trenér Rytířů David Čermák.

Ostatní výsledky

Kometa Brno – Třinec 1:0, Karlovy Vary – Pardubice 2:3 po náj., Mladá Boleslav – Olomouc 3:0, Vítkovice – Zlín 1:0, Litvínov – Plzeň 5:1, Sparta Praha – Liberec 6:2.

P klub Z V Vp R Pp P VB : IB B RB
1. Liberec 40 25 4 0 1 10 145 : 97 84 +48
2. Plzeň 40 22 2 0 6 10 135 : 109 76 +26
3. Sparta 42 17 11 0 1 13 139 : 119 74 +20
4. Mladá Boleslav 41 18 6 0 5 12 121 : 98 71 +23
5. Třinec 40 20 3 0 4 13 122 : 101 70 +21
6. Kometa 41 18 4 0 5 14 120 : 120 67 0
7. Karlovy Vary 41 15 7 0 4 15 136 : 118 63 +18