Mountfield prohrál potřetí za sebou!

C1DX7090

HRADEC KRÁLOVÉ – Šlágrem 7. kola Tipsport extraligy by se dalo označit utkání mezi Hradcem a Brnem. Kometa se v prvním dějství ujala vedení, Východočeši v oslabení srovnali, jenže Moravané si ještě před sirénou vzali vedení zpět. Druhá část nabídla po jedné brance na každé straně, a tak rozhodovala až třetí dvacetiminutovka, v níž ale žádný zásah na jeden či druhý účet nepřibyl, a tak Lvi podlehli svému soupeři 2:3.

Trenéři východočeského celku se rozhodli udělat v sestavě oproti utkání s Třincem pár drobných úprav. Místo Štěpána Lukeše nastoupil v brance opět Marek Mazanec. Na soupisku se nevešli Patrik Miškář a Matej Paulovič, místo nich figurovali v zápise Aleš Jergl s Michalem Dragounem.

7. kolo

Mountfield HK – HC Kometa Brno 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Perret (Bičevskis, Zámorský), 31. Smoleňák (Koukal) – 4. Zaťovič (Mueller, P. Holík), 19. Mueller, 27. Hruška (Lev).

Rozhodčí: Pešina, Šír – Lučan, Kis | vyloučení: 4:6, navíc Rákos (MHK) 10 min. OT | využití: 0:0 | v oslabení: 1:0 | nejlepší hráči: Jordann Perret – Peter Mueller | diváci: 5623.

Mountfield HK: Mazanec – Zámorský, Nedomlel, Cibulskis, Gaspar, F. Pavlík, Rosandič, T. Voráček – Dragoun, Bičevskis, Perret – Smoleňák, Koukal, Červený – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Jergl, Rákos, Chalupa.

HC Kometa Brno: Vejmelka – Svozil, O. Němec, Pyrochta, Štencel, Bartejs, Gulaši, Baranka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Plášek ml., Plekanec, L. Horký – Orsava, Hruška, Lev – Jenyš, Kusko, P. Kratochvíl.

8. kolo

HC Verva Litvínov – Mountfield HK 6:5 (1:2, 2:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. M. Hanzl (Petružálek, L. Doudera), 23. V. Hübl (F. Lukeš), 26. F. Lukeš (Kašpar), 41. Jánošík (F. Lukeš, Kašpar), 45. Jurčík (Helt, J. Říha), 58. Jarůšek (Myšák, M. Hanzl) – 10. Vincour (R. Pavlík, Cingel), 12. Perret (Rákos), 32. Vincour (Cibulskis), 34. Koukal (Smoleňák, Voráček), 42. Kubík.

Rozhodčí: Pražák, Kika – Gerát, Hynek | vyloučení: 3:4 | využití: 1:0 | nejlepší hráči: František Lukeš – Tomáš Vincour | diváci: 4156.

HC Verva Litvínov: Honzík – Jánošík, Kubát, J. Říha, Ščotka, Štich, L. Doudera – Kašpar, V. Hübl, F. Lukeš – Jarůšek, M. Hanzl, Petružálek – Jurčík, Helt, Trávníček – Myšák, J. Mikúš, Gerhát.

Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Zámorský, Gaspar, Cibulskis, Rosandič, F. Pavlík, Voráček – Červený, Koukal, Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Vincour – Chalupa, Kubík, Jergl – Perret, Rákos, Paulovič.

Kdo od nedělního utkání čekal klidnou a defenzivní hru, nemohl být dále od pravdy. Už od první třetiny byly výraznější ofenzivní řady obou týmů a během šedesáti minut byli diváci svědky jedenácti gólů. První i druhou třetinu uzavírali Hradečtí s jednobrankovým náskokem, Litvínovští však byli stále na dostřel a necelé tři minuty před koncem třetí třetiny si vystřelili konečné vítězství 6:5. Hradci tak v neděli nepomohly ani letošní premiérové góly Tomáše Vincoura a Petra Koukala, a prohrál už potřetí v řadě.

Trenéři po utkání s Kometou do sestavy příliš nezasahovali a provedli pouze pár úprav. Na pozici centra mezi Chalupou a Jerglem naskočil Adam Kubík, Daniel Rákos naopak nastoupil po boku Perreta a Pauloviče. V brankovišti Východočechů vsadili trenéři znovu na Marka Mazance.

Ostatní výsledky 8. kola

Třinec – Karlovy Vary 4:3 po prodl., Liberec – Olomouc 2:0, Plzeň – Vítkovice 4:1, Kometa Brno – Zlín 0:7, Pardubice – Kladno 3:2, Mladá Boleslav – Sparta Praha 1:2 po prodl.

Zdroj a foto: Mountfield HK.

P klub Z V Vp R Pp P VB : IB B RB
1. Liberec 8 5 2 0 0 1 39 : 30 19 +9
2. Třinec 10 5 1 0 1 3 39 : 28 18 +11
3. Mladá Boleslav 8 4 2 0 1 1 26 : 15 17 +11
4. Plzeň 8 5 0 0 1 2 30 : 22 16 +8
5. Kometa 8 4 1 0 1 2 17 : 18 15 -1
6. Olomouc 9 3 1 0 2 3 19 : 24 13 -5