Mountfield prohrál potřetí v řadě

Ve finiši základní části se Mountfieldu přestalo výsledkově dařit. Po šňůře výher přišly tři porážky v řadě.

HRADEC KRÁLOVÉ – Po prohře v Liberci přivítali hradečtí hokejisté Plzeň, které v předchozích třech zápasech nedokázali sebrat ani bod. Po vyrovnaném utkání se z třech bodů radovali znovu Plzeňští. V nedělním utkání na ledě Vítkovic se po šedesáti minutách zrodila remíza. Nerozhodlo ani prodloužení a v následných nájezdech byli úspěšnější hráči Ridery. Před posledními dvěma koly má Mountfield jisté minimálně čtvrté místo.

C1DX525749. kolo

Mountfield HK – HC Škoda Plzeň 1:3 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 42. Cibulskis (Zámorský) – 34. Allen (Kracík, Moravčík), 44. Eberle (Kodýtek).

Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Gebauer, Lederer | vyloučení: 2:5 | využití: 0:1 | diváci: 5486.

Mountfield HK: Maxwell – Zámorský, Linhart, Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Graňák, Štindl – Smoleňák, Rákos, Chalupa – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Vopelka, Kukumberg, Miškář – Paulovič, Nedvídek, J. Dvořák.

HC Škoda Plzeň: Frodl – Vráblík, Pulpán, Jones, Allen, L. Kaňák, Moravčík – Gulaš, Jan Kovář, Pour – Eberle, Kodýtek, Preisinger – D. Kindl, Kracík, Stach – Indrák, Nedorost, Kantner.

Hradečtí hokejisté vstoupili do zápasu s velkým elánem a na šance v první třetině jasně zvítězili. Bohužel, puk za záda výborného Frodla dostat nedokázali ani při třech přesilovkách. Frodl postupně vychytal F. Pavlíka, a když pouze vyrazil puk po střele Graňáka, Radovan Pavlík poslal dorážku do ochranné sítě. Plzeň postupně začala ukazovat, že ne náhodou šlape na paty vedoucímu Liberci. Také letošní bilance vzájemných zápasů hovořila jasně pro hosty. Diváci se však gólu v první třetině nedostali, proto šly oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Jak se má správně naložit s přesilovou hrou, ukázali Plzeňští hned při své první v zápase. Po osmi vteřinách si najel před Maxwella Allen, jehož našel zpoza branky Kracíka, a nemýlil se – 0:1. Velkou šanci ke srovnání skóre měli hned po sobě Cibulskis a Smoleňák, ale oba vychytal bezchybný Frodl.

Hradečtí hokejisté se vyrovnání dočkali na začátku třetí třetiny, kdy z chumlu u mantinelu vydoloval puk Zámorský, který našel zcela osamoceného Cibulskise, od něhož zcela nepochopitelně odjel střídat Gulaš, a konečně si mohli užít oslavy gólu také domácí fandové – 1:1.

Jenže radost hráčů a fanoušků netrvala dlouho. Po necelých dvou minutách chyboval Linhart, jehož o puk obral Kodýtek. Mezi kruhy našel Eberleho hrajícího 500. Extraligový zápas a ten našel skulinu mezi betony Maxwella. Plzeň si už výhru pohlídala a počtvrté v sezoně nedarovala Hradci ani bod.

50. kolo

HC Vítkovice Ridera – Mountfield HK 3:2 po náj. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 36. Výtisk (Olesz), 49. Š. Stránský (Schleiss, Kucsera), rozh. náj. Stránský – 22. F. Pavlík (Cingel, Paulovič), 58. Vincour (R. Pavlík, Cibulskis).

Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Frodl, Hynek | vyloučení: 6:7 | využití: 0:1 | diváci: 7309.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Výtisk, Trška, Šidlík, Gregorc, Mrázek, Hrabal – Olesz, Lev, Dej – Schleiss, O. Roman, Tybor – D. Květoň, Poletín, Szturc – Kucsera, Š. Stránský, Kurovský – Guman.

Mountfield HK: Maxwell – Linhart, Zámorský, Cibulskis, Nedomlel, Graňák, F. Pavlík, Štindl – M. Chalupa, Rákos, Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Vincour – Miškář, Kukumberg, Vopelka – J. Dvořák, Nedvídek, Paulovič.

Základní část jde do finiše a všechny týmy bojují o poslední body. Jinak tomu nebylo ani v zápase na vítkovickém ledě. Ačkoliv v první třetině převládala hra obran, v té druhé se tempo hry zvyšovalo a oba týmy daly po jednom gólu. Ani třetí třetina o vítězi nerozhodla a utkání směřovalo až do nájezdů. V těch byly lepší Vítkovice a získaly bonusový bod. Hradec tak prohrál potřetí v řadě, ziskem jednoho bodu si ale přesto zajistil, že první dva čtvrtfinálové zápasy odehraje před svým publikem.

Foto a zdroj: MHK

Ostatní výsledky 50. kola

Sparta Praha – Litvínov 5:3, Mladá Boleslav – Zlín 3:1, Chomutov – Karlovy Vary 1:2 po prodl., Liberec – Kometa Brno 2:3 po prodl., Plzeň – Třinec 1:2, Olomouc – Pardubice 3:2.

P klub Z V Vp R Pp P VB : IB B RB
1. Liberec 50 29 3 0 5 13 165 : 119 98 +46
2. Třinec 50 29 3 0 3 15 149 : 112 96 +37
3. Plzeň 50 25 7 0 6 12 175 : 110 95 +65
4. Hradec Králové 50 25 6 0 5 14 144 : 119 92 +25
5. Kometa 50 22 7 0 5 16 141 : 127 85 +14
6. Olomouc 50 23 3 0 7 17 121 : 130 82 -9
7. Vítkovice 50 23 4 0 3 20 136 : 127 80 +9