Mountfield druhou výhru doma nepřidal

HRADEC KRÁLOVÉ – Po třech extraligových prohrách hokejisté Mountfieldu vyhráli zápas Champions League v rakouském Grazu, aby hned v pátek přidali další výhru doma s Mladou Boleslaví. V neděli však znovu doma ztratili po prohře s karlovarskou Energií.

9. kolo

Mountfield HK – BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Cingel (Paulovič, Allen), 51. Červený (Zámorský, Koukal).

Rozhodčí: Kika, Kova (FIN) – Ondráček, Špůr | vyloučení: 1:5 | využití: 1:0 | nejlepší hráči: Matej Paulovič – Gašper Krošelj | diváci: 4493.

Mountfield HK: Mazanec – Zámorský, Linhart, Nedomlel, Allen, Gaspar, Rosandič, Čáp – Smoleňák, Koukal, Červený – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Klíma, Perret – Chalupa, Kubík, Miškář.

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Kurka, Ševc, Pláněk, Dlapa, Fillman, Hrbas – Vondrka, Žejdl, Klepiš – R. Zohorna, Cienciala, Skalický – J. Stránský, P. Musil, Pabiška – P. Kousal, Najman, Flynn.

Hradečtí chtěli navázat na výhru v Rakousku a první třetina začala z obou stran ve vysokém tempu. Diváci viděli šance na obou stranách, ale jak Mazanec na domácí straně, tak Krošelj na boleslavské puk za svá záda nepustili.

Druhá třetina přinesla radost domácím fanouškům, které rozjásal v 25. minutě po střele Pauloviče a dorážce Cingel – 1:0. Gól musel ještě potvrdit videorozhodčí po protestech hostů o údajném postavení Cingela v brankovišti. Boleslav vůbec nepotvrzovala tým, který má v letošní sezoně vysoké ambice.

Pojistka přišla v závěrečné třetině, kdy se po vyhraném buly trefil Červený – 2:0.

Hradec vyhrál podruhé v řadě a v neděli se znovu představil doma proti Karlovým Varům.

10. kolo

Mountfield HK – HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 50. Cingel (R. Pavlík, Allen) – 2. O. Beránek (Raška), 42. T. Rachůnek (Šenkeřík, Flek), 59. T. Rachůnek (Gríger, Flek).

Rozhodčí: Hradil, Kika – Ganger, Klouček | vyloučení: 3:3 | využití: 0:1 | nejlepší hráči: Lukáš Cingel – Tomáš Rachůnek | diváci: 3715.

Mountfield HK: Mazanec – Linhart, Zámorský, Allen, Čáp, Gaspar, Nedomlel – Červený, Koukal, Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Vincour – Perret, Klíma, Paulovič – Chalupa, Kubík, Jergl.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Šenkeřík, Eminger, Graňák, Plutnar, M. Rohan, Kubka – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, Raška I, O. Beránek – Hlava, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý, Vondráček.

Pro potvrzení páteční výhry se hokejisté Mountfieldu postavili karlovarské Energii. Jenže vstup do utkání se jim vůbec nepovedl. Už ve druhé minutě obral za domácí brankou o puk Klímu Beránek, vyjel před Mazance, skrz kterého propasíroval černou gumu za jeho záda – 0:1. Hosté dostali výhodu dvou přesilových her, když byl opětovné vyloučen Kevin Klíma. Domácí čtyřka však navýšení skóre odmítla. Hradec se trápil a vůbec nepřipomínal tým, který o dva dny dříve svalil Mladou Boleslav.

V druhé periodě Hradec přidal, zlepšil pohyb, ale výborného Novotného v brance Karlových Varů nepřekonal.

V poslední třetině se opakovala situace z první části, kdy hosté udeřili v úvodu. Tentokrát se v přesilové hře prosadil T. Rachůnek – 0:2. Naději pro Hradec vykřesal Cingel, který prostřelil do té doby bezchybného Novotného – 1:2. Ač se domácí tlačili do koncovky, v neděli jim přáno už nebylo. Naopak při hradeckém power play se podruhé v zápase trefil T. Rachůnek – 1:3. Lvi si tak třetí výhru v řadě nepřipsali a v tabulce jsou na osmém místě.

Ostatní výsledky 10. kola

Mladá Boleslav – Vítkovice 5:3, Plzeň – Pardubice 5:3, Kometa Brno – Liberec 7:4, Litvínov – Zlín 5:1.

P klub Z V Vp R Pp P VB : IB B RB
1. Třinec 11 6 1 0 1 3 44 : 30 21 +14
2. Kometa 10 6 1 0 1 2 27 : 23 21 +4
3. Mladá Boleslav 10 5 2 0 1 2 31 : 20 20 +11
4. Sparta 10 4 3 0 1 2 43 : 31 19 +12
5. Plzeň 10 6 0 0 1 3 40 : 32 19 +8
6. Liberec 10 5 2 0 0 3 45 : 40 19 +5
7. Karlovy Vary 10 4 1 0 1 4 31 : 30 15 +1