Mountfield je už druhý!

IMG_4968HRADEC KRÁLOVÉ – Po reprezentační pauze a čtyřech zápasech Hradce venku pokračovala extraliga dalšími třemi koly, v nichž Mountfield vybojoval sedm bodů.

21. kolo

Tomuhle se říká návrat po reprezentační pauze jako hrom. Hradečtí se po dlouhých 24 dnech představili na domácím kluzišti a svým fanouškům předvedli parádní jízdu. Do zlínské sítě nasázeli postupně pět branek, prezentovali se pozornou obranou a v součtu těchto dvou komponentů slavili jasnou výhru 5:1! Lví podíl měl na triumfu kromě pěti střelců také brankář Patrik Rybár, jenž až na jediný pochytal všechny zlínské pokusy…

Mountfield HK – Aukro Berani Zlín 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Kukumberg (Köhler), 24. Vopelka (Bednář, Cibulskis), 28. Cibulskis (Vopelka, Džerinš), 43. R. Pavlík (Miškář, Kukumberg), 53. Látal (Koukal, Červený) – 59. Honejsek (Šťastný).

Rozhodčí: Šír, Pražák – Brejcha, Gebauer | vyloučení: 3:6 | využití: 2:0 | nejlepší hráči: Oskars Cibulskis – Tomáš Fořt | diváci: 4519.

Mountfield HK: Rybár – Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Rosandič – Köhler, Dragoun, Cingel – Bednář, Džerinš, Vopelka – Látal, Koukal, Červený – Miškář, Kukumberg, R. Pavlík.

Aukro Berani Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Řezníček, Žižka, Petran – J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš – Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – Okál, Fořt, O. Veselý – Popelka, Fryšara, Klhůfek.

Do prvního duelu po reprezentační přestávce nastoupili Hradečtí v lehce obměněné sestavě než do minulého zápasu na Spartě. V útoku se místo Richarda Jarůška objevil Patrik Miškář, do obrany se po zranění vrátil René Vydarený a mimo sestavu zůstal Zdeněk Čáp. Kromě těchto výměn došlo také k obměnění obranných dvojic a útočných trojic.

Pavel Hynek (Mountfield HK): „Jsme rádi, že jsme po reprezentační přestávce vykročili vítězně. První třetina z naší strany nebyla dobrá, Zlín hrál výborně, měl pohyb a byl hodně aktivní. Tam nás podržel brankář. Důležité bylo, že jsme tuhle pasáž zvládli a vedli 1:0. Pak jsme výkon zvedli a myslím, že za druhou a třetí třetinu jsme si vítězství zasloužili. Škoda že jsme neudrželi nulu pro Patrika Rybára, Zlín hrál až do konce a chtěl aspoň ten jeden gól dát. Musím klukům poděkovat za vítězství.“

Robert Svoboda (trenér Aukro Berani Zlín): „Utkání se nám vůbec nepovedlo. Snad si můžeme vzít to dobré z první třetiny, kdy jsme sice dostali gól v oslabení, ale ke konci jsme si vytvořili nějaké příležitosti a ta hra nebyla úplně špatná. Potom jsme ale vypadli z role. Druhý gól jsme inkasovali po nedůslednosti na brankovišti a pak jsme si dovolili spoustu hrubých chyb, které domácí potrestali a zaslouženě vyhráli.“

22. kolo

Souboj Lvů začal lépe pro domácí, ti se v úvodu ujali vedení brankou Dominika Pacovského. Zápas se poté proměnil v přehlídku skvělých výkonů obou gólmanů, kteří drželi akcie svých týmů. Boleslav dlouho směřovala k těsné výhře, tento scénář však odmítl Rudolf Červený, který svým přesilovkovým gólem v 52. minutě poslal utkání do prodloužení. Tato pětiminutovka branku nepřinesla, osud zápasu tak musely rozhřešit až samostatné nájezdy. V nich o výhře Hradce rozhodl Petr Koukal.

BK Mladá Boleslav – Mountfield HK 1:2 po náj. (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Pacovský (Kotvan, Klepiš) – 52. Červený (Bednář, Köhler), rozh. náj. Koukal.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan | vyloučení: 5:3 | využití: 0:1 | nejlepší hráči: Brandon Maxwell – Patrik Rybár | diváci: 3112.

BK Mladá Boleslav: Maxwell – Hanzlík, Kotvan, Němeček, J. Říha, Štich, Eminger, Bernad – Pacovský, V. Němec, Klepiš – Valský, P. Holík, Orsava – Lenc, Urban, Pabiška – P. Kousal, Najman, Martin Procházka.

Mountfield HK: Rybár – Vydarený, Pláněk, Gregorc, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Zámorský – Cingel, Dragoun, Köhler – Vopelka, Džerinš, Bednář – Červený, Koukal, Látal – R. Pavlík, Kukumberg, Miškář.

Hradecká lavička neměla po jasné výhře nad Zlínem důvod dělat v sestavě vítr, ta tak zůstala nezměněna až na jeden post. Na pozici sedmého beka nastoupil místo Mislava Rosandiče poprvé v dresu Mountfieldu HK Petr Zámorský.

Viktor Ujčík (trenér BK Mladá Boleslav): „Vzhledem k událostem, které nás dnes potkaly, musím klukům poděkovat. Rozhodně není jednoduché v den zápasu přijít o hlavního trenéra. Hráči k utkání přistoupili skvěle, v první třetině bylo vidět, že dnes pro vítězství udělají vše. Hráli jsme aktivně, ale stále nás trápí problémy v koncovce, z naší převahy určitě šlo vytěžit více branek. Hradec je zkušené mužstvo, hraje nahoře v tabulce, má sebevědomí a předvedl, že umí takovéto zápasy obracet. Ve třetí třetině a prodloužení jsme tahali za kratší konec, v nájezdech je to pak už hodně o štěstí. Pochválit musím především brankáře Maxwella, který nás skvělými zákroky několikrát podržel.“

Václav Sýkora (trenér Mountfield HK): „Utkání bylo velmi dramatické. Brzy jsme inkasovali a celou první třetinu nehráli tak, jak bychom si představovali, chyběl nám důraz v osobních soubojích. Druhá část nabídla vyrovnaný hokej, k vidění bylo hodně šancí na obou stranách, výborně chytali oba brankáři. Třetí třetina se nám podařila ze všech nejlépe, několikrát jsme mohli rozhodnout, ale nepodařilo se nám proměnit několik úniků dva na jednoho. Nakonec se nám podařilo uspět v nájezdech, myslím si, že druhý bod jsme získali po zásluze. Chtěl bych hráčům poděkovat za to, že až do poslední chvíle bojovali a šli za vítězstvím.“

23. kolo

V neděli podvečer zavítali na led hradecké ČPP Arény Piráti z Chomutova. A stejně jako v prvním střetnutí, i tentokrát se jednalo o hodně vyrovnaný duel. Po bezbrankové a nepříliš atraktivní první dvacetiminutovce se sice Mountfield dostal dvěma přesnými zásahy do vedení, Piráti však dokázali nejprve snížit, a poté v 50. minutě i vyrovnat na 2:2. Když ani jeden z celků nedokázal rozhodnout o vítězi v základní hrací době, muselo se prodlužovat. Hra ve třech hráčích více vyhovovala domácím, ve které o zisku bodu navíc a výhře 3:2 rozhodl Bedřich Köhler.

Mountfield HK – Piráti Chomutov 3:2 po prodl. (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Dragoun (Džerinš), 35. Köhler (Jaroslav Bednář, Červený), 62. Köhler (Dragoun) – 40. Lauko (V. Růžička), 50. Flemming (Valach).

Rozhodčí: Lacina, Kubičík – Brejcha, Pešek | vyloučení: 4:4 | využití: 2:1 | nejlepší hráči: Michal Dragoun – Jakub Lauko | diváci: 5218.

Mountfield HK: Rybár – Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Zámorský – Köhler, Dragoun, Cingel – Bednář, Džerinš, Kukumberg – Látal, Koukal, Červený – Berger, Miškář, R. Pavlík.

Piráti Chomutov: Š. Lukeš – Valach, Mrázek, Flemming, Dlapa, Slovák, L. Chalupa, Grman – Vondrka, Huml, Tomica – V. Tomeček, V. Růžička, Koblasa – Skokan, Sklenář, Poletín – J. Havel, Šťovíček, Lauko.

Pouze se dvěma změnami v sestavě nastoupil Mountfield do nedělního klání s Chomutovem. Zraněného Vopelku nahradil po boku Bednáře s Džerinšem Kukumberg, do čtvrté formace byl naopak povolán útočník Jan Berger.

Ostatní výsledky 23. kola

Sparta Praha – Třinec 2:1, Litvínov – Jihlava 3:0, Zlín – Mladá Boleslav 1:6, Liberec – Kometa Brno 4:3, Plzeň – Vítkovice 4:3 po náj.

P klub Z V Vp R Pp P VB : IB B RB
1. Plzeň 22 12 4 0 4 2 78 : 45 48 +33
2. Hradec Králové 23 11 4 0 2 6 54 : 37 43 +17
3. Třinec 24 12 2 0 2 8 65 : 56 42 +9
4. Kometa 23 10 3 0 5 5 71 : 53 41 +18
5. Vítkovice 23 10 2 0 3 8 69 : 58 37 +11
6. Olomouc 22 8 3 0 4 7 53 : 55 34 -2
7. Sparta 22 8 2 0 3 9 55 : 61 31 -6