Most překážel náklaďáku v Borohrádku

RYCHNOVSKO -  K zadokumentování havárie vyjíždějí čas od času dopravní policisté k železničnímu viaduktu v Borohrádku. Ne jinak tomu bylo i v úterý 26. listopadu, kdy se podjezd opět stal překážkou pro projíždějící nákladní auto.

Most překáželViewImage

Foto: Policie ČR

„Řidič nákladního automobilu značky DAF, vezoucí prázdný kontejner, jel v dopoledních hodinách po silnici č./36 v Borohrádku, a s největší pravděpodobností se plně nevěnoval řízení. U železničního mostu tak zřejmě nesledoval dopravní značení zakazující pro jízdu pod  viaduktem vjezd vozidlům, jejichž výška přesahuje vyznačenou mez 3 metry. Šedesátiletý cizinec pod most najel a kontejnerem do něj narazil.  Poškodil tak dopravní značení na stavbě umístěné. Náraz navíc utrhl natahovací rameno s hákem a samotný kontejner. Průjezdem pod mostem rovněž odpadla osvětlovací rampa nad kabinou,“ sdělila mluvčí policie Alena Kacálková.

K poškození železničního mostu naštěstí nedošlo. Dechová zkouška, kterou hlídka na místě u řidiče provedla, vykázala negativní výsledek. Škoda této havárie je vyčíslena na více než 50 tisíc korun.

 

Čtenářská diskuze