Mokré má ocenění za knihovnu

Hned dvě ocenění přebírala první červencovou sobotu kronikářka a knihovnice Mokrého Dagmar Honsnejmanová.

MOKRÉ/KOUNOV/VELEHRAD – „K mému překvapení, protože jsem to vůbec nečekala, jsem v Kounově obdržela od Svazu kronikářů Čech a Moravy cenu Kronikář roku 2014. Jsem ráda, ale myslím si, že takovou cenu by si zasloužili asi všichni kronikáři, kteří zaznamenávají život v obcích. Hned z Kounova jedu do Velehradu převzít cenu pro Mokerský zpravodaj, který získal třetí místo v celostátní soutěži zpravodajů,“ uvedla Dagmar Honsnejmanová.
Vyhodnocení zpravodajů se konalo na Velehradě při příležitosti Dnů lidí dobré vůle. Ceny předával kardinál Dominiku Duka, poslanec za TOP 09 Miroslav Kalousek a Pavel Šaradín za KPES FF UP v Olomouci.
Vedle aktivit, za které byla Dagmar Honsejmanová oceněna, v obci také připravuje akce pro děti a jejich rodiče. Například pro seniorky zařídila Čajovnu u bludičky. Rovněž je autorkou několika publikací.
„Myslím, že je to dané mou povahou, k tomu přispěly i další okolnosti jako příležitost, nadšení nebo soutěživost. Od mala jsem chtěla někomu pomáhat, něco organizovat. Měla jsem možnost před lety v Mokrém za velké podpory zastupitelstva založit knihovnu, a od té doby se snažíme vymýšlet různé aktivity pro děti i dospělé. Někdy si říkám, že už toho bylo dost, ale pak někde něco vidím, přečtu si nějaký článek a další nápad je na světě. Nejvíce mě asi baví psaní článků pro regionální a knihovnický tisk, ale občas také do australských nebo kanadských novin. Zajímají mě také obecní zpravodaje, i proto vznikla velká regionální soutěž zpravodajů Rychnovska. Zajímá mě rovněž historie Mokrého, s Josefem Ptáčkem z Dobrušky jsme napsali knihu, která mapuje její dějiny. Rovněž ráda čtu, mojí oblíbenou spisovatelkou je Jane Austenová,“ přiblížila svoje aktivity oceněná kronikářka a knihovnice Dagmar Honsnejmanová.

Čtenářská diskuze