Modernizace náchodské nemocnice pokračuje stavební částí

NÁCHOD – V Náchodě začala modernizace Oblastní nemocnice Náchod, pod níž patří i rychnovská nemocnice, a která zajišťuje péči na Dobrušku a v části Orlických hor, jež pod ní spádově přísluší.

Koncem června uplyne již čtvrt roku od podpisu smlouvy na první etapu nemocnice za 1,344 miliardy korun. Za tuto dobu dělníci v nemocničním areálu provedli demoliční a přípravné práce. Nyní začne samotná stavba, kterou 14. června zahájili zástupci kraje, města Náchod a stavebních firem. Od předání staveniště dělníci pracovali na přípravách pro samotný začátek stavby. Zbourána byla hospodářská budova včetně spojovacích koridorů, které ji propojovaly s pavilony A a D. Před demolicí byla upravena trasa potrubní pošty, která hospodářskou budovu vedla. Jako další bylo nutné provést montáž základových patek a provizorních technických rozvodů podél stávajících objektů.

Práce zahrnuly také zřízení sjezdu pro sanitní vozy na ulici Purkyňovy. Z ulice Nemocniční byl zajištěn nový vstup do pavilonu rehabilitace. Kvůli zákazu parkování je nutné neustále dohlížet na dopravní stav v okolí nemocnice.

Více se dočtete v příštím vydání Orlického týdeníku.

Čtenářská diskuze