Moderní dalekohledy pomáhají odhalovat telefony i svačiny v rukou řidičů

KRAJ – V průběhu pátečního dopoledne 22. června se policisté v Hradci Králové na celkem třech pevných stanovištích na hlavních tazích zaměřili na řidiče, kteří porušují zákon tím, že drží během jízdy v ruce telefon, což je přestupkem.
„Jen během prvních dvou hodin jsme zjistili několik desítek řidičů, kteří buď telefonovali, psali zprávu, nebo z jiného důvodu drželi za jízdy v ruce hovorové zařízení. Nutno podotknout, že telefonování dle průzkumů není tak nebezpečné jako například psaní zpráv či jiná aktivní komunikace na sociálních sítích, kdy řidič místo silničního provozu sleduje bedlivě displej,“ uvedl mluvčí policie Jan Čížkovský.
Jen za minulý rok z celkového počtu 5 163 nehod bylo příčinou v 703 případech právě plné nevěnování se řízení během jízdy. Při těchto nehodách tedy zbytečně kvůli nepozornosti zemřely dvě osoby a dalších 160 bylo zraněno.
„Dnes jsme dokonce kontrolovali jednoho řidiče, který nejen že telefonoval, respektive v jedné ruce měl telefon, ale i v druhé ruce držel svačinu. Potom, co si všiml hlídky, svůj telefon okamžitě odhodil, zastavil a dělal, že pouze jí. I tento řidič, stejně jako všichni ostatní byl vyřešen příkazem na místě – pokutou. Ta může být na místě uložena do výše 1 000 korun, správní orgán může udělit za toto jednání finanční postih 1 500 až 2 500 korun a v obou případech to stojí 2 body,“ vysvětlil Čížkovský.

Čtenářská diskuze