Mladý řidič z Rychnovska utrpěl vážná zranění

SPY -  K vážné dopravní nehodě, která u obce Spy na několik hodin zastavila provoz na hlavní silnici mezi Dobruškou a Novým Městem nad Metují, vyjížděli policisté dopravního inspektorátu Náchod v úterý 17. července odpoledne v 16.40 hodin.

Dodávka se čelně střetla s kamionem 1 ViewImage

Foto: 2 x Policie ČR

„Řidič dodávky Fiat Ducato jedoucí ve směru od Dobrušky při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostal smyk na mokré vozovce a čelně se střetl s protijedoucím tahačem DAF s připojeným návěsem KEMPF. Řidiče dodávky ve věku 29 let z Rychnovska, který při nehodě utrpěl vážné zranění, museli ze zdemolovaného vozu vyprostit hasiči. Poté byl vozidlem rychlé záchranné pomoci okamžitě převezen do hradecké fakultní nemocnice, kde byl hospitalizován,“ uvedla mluvčí policie Eva Prachařová.

Dodávka se čelně střetla s kamionem ViewImage

Řidič nákladního vozidla, 38letý cizinec, vyvázl bez zranění. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen dechovou zkouškou, Na vozidle Fiat a přepravovaném nákladu vznikla hmotná škoda 150 a 20 tisíc korun, na tahači DAF s návěsem byla odhadnuta škoda přesahující jeden milión korun. Technická závada jako příčina nehody nebyla na místě zjištěna ani uplatněna.

Nehodu policisté dopravního inspektorátu Náchod dále vyšetřují.

Čtenářská diskuze