Mladý muž zachránil život seniorovi, vytáhl ho z kolejiště

RYCHNOVSKO – V pátek 14. června osobně poděkoval krajský ředitel 31letému muži z Kostelce nad Orlicí, který svojí rozhodností a odvahou zachránil život 85letému seniorovi, jež projel na svém motocyklu železniční přejezd v Kostelci nad Orlicí v době, kdy byly závory spuštěny.

záchrana života ViewImage (1)

Mladý muž zachránil život seniorovi.
Foto: Policie ČR

Tuto výjimečnou a dech beroucí situaci zažili svědci 21. dubna tohoto roku v 16.30 hodin na železniční zastávce v Kostelci nad Orlicí. Ta je v těsné blízkosti silnice č.II/316, vedoucí od centra směrem na Choceň.

„Na jednokolejném železničním přejezdu už byly spuštěné závory a blikala červená výstražná světla, když do závor narazil muž na motocyklu značky Simson a spadl přímo do kolejiště. Nebezpečné situace si všiml mladý muž z Kostelce nad Orlicí, který v tu dobu čekal na vlak do práce. Uslyšel ránu a na kolejích spatřil ležícího řidiče a vedle něj motorku. Nedaleko zároveň zahlédl osobní vlak, vyjíždějící ze zatáčky od Doudleb nad Orlicí a přibližující se do stanice. Zahodil batoh a běžel řidičovi na pomoc. Pětaosmdesátiletého seniora odtáhl z kolejí do bezpečí a mimo trať se mu podařilo přetáhnout i jeho motocykl. V ten okamžik na naprosto stejném místě, kde před malou chvílí ležel otřesený muž, zastavil vlak, jehož strojvůdce se samozřejmě snažil co nejintenzivněji brzdit,“ popsala situaci mluvčí policie Ivana Ježková.

Lehce zraněného seniora odvezli záchranáři do nemocnice na vyšetření. Zachránce bezprostředně po nehodě předal policistům na sebe kontakt a odjel do práce.

Rychnovští policisté získali až v průběhu vyšetřování nehody video, ze kterého „mrazí“ a z něhož je zcela zřejmé, že kdyby odvážný muž nereagoval tak rychle, nehoda by měla fatální následky. Svoji odvahou a rozhodností jednoznačně zachránil motocyklistovi život.

„Přestože on svůj čin považuje za samozřejmost, domníváme se, že by neměl zůstat bez povšimnutí. I proto se krajský ředitel David Fulka rozhodl osobně jeho čin vyzdvihnout a muži v pátek 14. června poděkoval a předal mu ocenění za jeho příkladný čin,“ dodala Ivana Ježková.

Setkání se zúčastnil i muž, který se dík svému zachránci podruhé narodil. I on mu tedy mohl osobně poděkovat.

Čtenářská diskuze