Mladší žáci Černíkovic vyhráli turnaj v Rokytnici

Momentka ze zápasu Černíkovice - Krosnowice

RYCHNOV N. K. – Fotbalový klub 1.FC Rokytnice v čele s Pavlem Koukolem zorganizovali 15. února v hale ZŠ Rokytnice v O. h. mezinárodní turnaj mladších žáků. Do Orlických hor přijelo osm týmů, nejdelší cestu měly za sebou dva týmy z Polska – Krosnowice a Sparta Waliszów, ale také Malšova Lhota z Hradecka.

Turnaj se hrál systémem dvou skupin, přičemž do té finálové suverénně postoupily Černíkovice, Malšova Lhota, Žamberk a domácí rokytnický A tým. Vítězem se zcela po zásluze stali kluci ze Sokola Černíkovice, kteří postupně porazili Rokytnici B 12:0, Krosnowice (POL) 5:3, účastníka krajského přeboru Malšovu Lhotu 4:0, Žamberk 5:0 a body ztratili jen s Rokytnicí A.

Černíkovičtí měli ve svém týmu i nejlepšího střelce turnaje Pavla Kumpošta s 15 brankami. Stříbrné medaile obdrželo družstvo Malšovy Lhoty s nejlepší hráčkou turnaje Nelou Jančovou. Třetí místo vybojovali Žamberáci, pro změnu s nejlepším brankářem turnaje Tadeášem Foglem. Nepopulární bramborové medaile skončily bojovným domácím, které hřeje aspoň to, že jim roste nadaný fotbalista jménem Martin Kaute, zvolený trenéry nejlepším fotbalistou.

Turnaj se pořadatelům povedl na výbornou. Velké díky patří sponzorům – Frost Food a město Rokytnice – za krásné ceny, poháry, medaile. Ale také trenérům a rodičům, že se mladým fotbalistům a fotbalistkám věnují.

 

Sokol Černíkovice: nahoře - J. Cejpek, P. Kumpošt, J. Kačírek, J. Baše, J. Šitina, R. Dušek. Dole - A. Koráb, M. Novotný, J. Zelinka.

Sokol Černíkovice: nahoře – J. Cejpek, P. Kumpošt, J. Kačírek, J. Baše, J. Šitina, R. Dušek. Dole – A. Koráb, M. Novotný, J. Zelinka.

 

Konečné pořadí

1. Sokol Černíkovice, 2. Sokol Malšova Lhota, 3. 1.FC Žamberk, 4. 1.FC Rokytnice v O. h. A, 5. Krosnowice, 6. Sparta Waliszów, 7. Baník Vamberk, 8. 1.FC Rokytnice v O. h. B.

 

Individuální ceny

Nejlepší brankář: Tadeáš Fogl (1.FC Žamberk).

Nejlepší střelec: Pavel Kumpošt (Sokol Černíkovice).

Nejlepší hráč: Martin Kaute (1.FC Rokytnice v O. h.).

Nejlepší hráčka: Nela Jančová (Sokol Malšova Lhota).

Čtenářská diskuze