Mladík z Rychnovska převážel nelegálně léky s pseudoefedrinem

NÁCHODSKO -  V těchto dnech náchodská kriminální policie obvinila 21letého mladíka z Rychnovska z nelegálního převozu léků, sloužících jako prekurzor k výrobě omamných a psychotropních látek.

drogy_léky

Ilustrační foto.

„Mladíka přijíždějícího z Polska koncem června 2017 přistihli příslušníci celní správy na českém území poblíž státní hranice s Polskou republikou s 200 tabletami léku obsahujícího pseudoefedrin, které se bez patřičných povolení pokoušel osobním autem dovézt do České republiky. Jenže daleko se nedostal, celníci léky zabavili a odeslali k odborné expertize. Jak odborníci při testech v laboratořích zjistili, toto množství léků by mohlo posloužit k nelegální výrobě více než 11 gramů pervitinu,“ uvedla mluvčí policie Eva Prachařová.

Celní správa předala spisový materiál policii, která po jeho prostudování a dalším provedeném šetření zahájila proti mladíkovi trestní stíhání pro nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Mladíkovi hrozí trest odnětí svobody od jednoho do pěti let nebo trest peněžitý.

Čtenářská diskuze