Mladík jel přes obec stovkou, v síti policie uvízli i další

RYCHNOVSKO – Ve vytipovaných časech měřila rychlost hlídka rychnovských dopravních policistů  v pátek 15. června v Cháborech i v Ohnišově. Povolenou rychlost 50 km/hod v obcích překročilo hned několik řidičů a řidiček z České i Polské republiky, někteří z nich dokonce opakovaně.

„Neslavným rekordmanem se stal pětadvacetiletý mladík za volantem osobního auta značky Škoda Superb, kterému policisté v Ohnišově radarem naměřili rychlost 101km/hod. Dopravní přestupek bude s řidičem řešit příslušný správní orgán. Měření rychlosti v obci provádějí hlídky průběžně a ani do budoucna tomu nebude jinak. Neukáznění řidiči tak můžou při spěchu lehce přijít o možnost usednout za volant na delší dobu,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Stejně tak si život zkomplikují řidiči, kteří jsou za volantem pod vlivem návykové látky. Jako třiadvacetiletý mladík z Rychnova nad Kněžnou, kterého policejní hlídka z Kostelce nad Orlicí zastavila ve městě v sobotu hodinu po půlnoci.

„Při orientační dechové zkoušce u něj hlídka naměřila 1,41 promile alkoholu v dechu. Navíc zjistila, že řidič má již Okresním soudem v Rychnově nad Kněžnou vysloven zákaz řízení do roku 2022, který se mu nyní jistě prodlouží. Za přečiny ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu teď  hrozí až tříletý nepodmíněný trest,“ doplnila Alena Kacálková.
Přestupky čtyř dalších víkendových hříšníků s alkoholem za volantem budou  řešeny ve správním řízení.

Čtenářská diskuze