Mladí Panďáci slaví, obhájili zlato v Krajském přeboru žákovských družstev!

Panďáci (v modrých tričkách) v sezoně nenašli přemožitele.

Panďáci (v modrých tričkách) v sezoně nenašli přemožitele.

 

RYCHNOV N. K. - Na náchodském gymnáziu se v sobotu 25. ledna rozhodlo o medailistech Krajského přeboru žákovských družstev (KPŽD) v šachu. Obhájit prvenství se podařilo mladým Panďákům, kteří již vloni díky vítězství postoupili zaslouženě do 1. ligy mládeže. A tým B ho tak následuje! Oddíl Pandy však ještě ale teprve uvidí, zda chce mít dva týmy v lize.

„Suverénní tým Pandy B, který neztratil v sezoně 2019/20 ani bod, reprezentovali: nedávný vítěz celkové Velké ceny KHŠS Daniel Jan Krautschneider, stoprocentní ranař, který vyhrál všechny své partie! Zlatou medaili obdržela také naše jediná slečna, bojovnice Elen Hetfleischová, jež získala 6,5 bodu ze 7 partií! Pohár pro vítěze potěžkal také Pavel Kumpošt, který vybojoval krásných 6 bodů ze 7! Talentovaný Vašek Kroulík měl velmi těžkou práci na druhé šachovnici, a přesto získal 4,5 bodu ze 7. Z těžké 1. šachovnice získal pro tým důležitých 2,5 bodu z 5 Matěj Kobr, který si připsal i cenný skalp mistra ČR Lukáše Zelby! O další bodíky se postaral Matyáš Plucnar (3/5) a na poslední dvě partie přijel týmu pomoci člen ligové Pandy A Pavel Kačírek, na první šachovnici si připsal 1,5 bodu z 2 partií. Svou první zlatou medaili získal šťastný František Bažant (2/2). Gratulujeme všem!“ pochválil všechny mladé šachisty Pavel Kumpošt.

Zlatý tým (zleva): F. Bažant, P. Kumpošt, P. Kačírek, V. Kroulík, D. Krautschneider, E. Hetfleischová a trenér J. Daniel.

Zlatý tým (zleva): F. Bažant, P. Kumpošt, P. Kačírek, V. Kroulík, D. Krautschneider, E. Hetfleischová a trenér J. Daniel.

 

Zlatá Panda B porazila: Lipky Hradec Králové B 4:2, DDM Třebechovice 4½:1½, ŠK Lípu HK C 4½:1½, Jiskru Jaroměř 5½:½, Náchod 4½:1½, Pandu C 5:1 a ŠK Lípu D 5:1.

V krajském přeboru měla Panda také tým C. O bodíky pro něj se starali Michal Dušánek (3/6), Milan Dvořák (2/6), Jan Snopek (2/7), Patrik Dostálek (1,5/5), Jan Koblic (1/4), Štěpán Kroulík (1/7), David Škrdla (1/2) a Ondřej Banas s Vojtěchem Pilným.

A co říká na obhájení titulu Přeborníků kraje a další úspěch mladých Panďáků ten nejpovolanější, trenér Jiří Daniel ?

„Pamatuju toho už hodně. Jsem už vykopávka pro paní doktorku Bekovou. První titul přeborníků tehdy Východočeského kraje žákovských družstev získal Rychnov před více než 40 lety, a to 5x za sebou. Potom vyhrál Velkou cenu Československa a 6x získal titul mistrů ČR. Dnes jsou často přeborníky kraje i děti mých svěřenců a naše béčko, protože áčko hraje ligu. Můžu jen říci, že z toho mám znovu obrovskou radost. Radost je rozložena na mé kolegy trenéry Martina Buločkina, Jana Horáka, Ilju Mareše a Petra Kačírka. A na spoustu obětavých rodičů, kteří vždy byli a jsou úžasnou součástí klubu. Šachových trenérů je hodně, dnes je ale moderní posbírat v krajských městech děti z různých okresů a zkoušet vítězit s nimi. Konkurovat tomu je pochopitelně těžké, ale není to nemožné. Pro mě jsou to chudáci. Nejsou schopni pojmenovat tým jako výběr některého kraje. Ještě pár let chci konkurovat elitnímu šachu v ČR s dětmi z Rychnovska. V týdnu jsme vyhráli Krajský přebor středních škol s družstvem rychnovského gymnázia vedeným ředitelem Mgr. Kačírkem i škol 1. stupně s dětmi z Opočna vedenými paní Kroulíkovou a panem Snopkem, kteří s nimi každý týden jezdí do Rychnova do kroužku. Asi to není náhoda,“ ohlédl se nejen za současnými, ale i minulými úspěchy Pandy trenér Jiří Daniel.

„Poděkování patří také našim sponzorům, kteří nás podporují – Město Rychnov, KH kraj, MŠMT, Mados, Řetězy, RWT, Aquaservis a JAST,“ děkuje na závěr Pavel Kumpošt.

Konečné pořadí

1. Panda Rychnov n. K. B 21 bodů, 2. ŠK Lípa C – DDM Hradec Králové 13, 3. ŠŠPM Lipky Hradec Králové B 12, 4. TJ Jiskra Jaroměř A 12, 5. DDM Třebechovice p. O. 12, 6. TJ Náchod A 8, 7. Panda Rychnov n. K. C 3, 8. ŠK Lípa D – DDM Hradec Králové 1.

Čtenářská diskuze