Mladí hasiči se sjeli do Bystrého

BYSTRÉ – Šestadvacet družstev mladých hasičů se sjelo v sobotu 27. dubna do Bystrého, aby se zde po osmé utkalo o Pohár starosty SDH Bystré. Domácí mladé hasiče doplnili letos i hasiči z Bystrého na Slovensku, a vytvořili tak soutěž mezinárodní.

poharbystremh_duben19-022

V Bystrém se letos soutěžilo mezinárodně. Přijeli i hasiči ze Slovenska.
Foto: Archiv autora

Soutěž byla za sychravého počasí zahájena štafetou CTIF. V té se mezi mladšími nejvíce dařilo družstvům z Třebešova, Houdkovic a Lukavice. Mezi staršími pak na medailové pozice dosáhli chlapci ze Slovenska, před Jílovicemi a Houdkovicemi.

Po štafetě se soutěžící přesunuli do areálu místního koupaliště, kde proběhly požární útoky CTIF. Zde z mladších předvedlo nejlepší útok domácí družstvo z Bystrého před Houdkovicemi a Lukavicí. Stejné pořadí pak platilo i v celkovém pořadí soutěže. Nejlepší požární útoky v kategorii starších předvedli chlapci ze Slovenska, za kterými následovaly Houdkovice a Jílovice. Stejná umístění získala tato družstva i v celkovém pořadí. Pohár pro absolutního vítěze pak putoval do slovenského Bystrého.

Celá soutěž si vyžádala mnoho úsilí soutěžících i pořadatelů. Velký dík zaslouží i rozhodčí, kteří výkony všech družstev spravedlivě ohodnotili.

Ke zdaru celé akce přispěla i nadace ČEZ, která prostřednictvím aplikace Pomáhat pohybem poskytla finanční prostředky na ocenění zúčastněných družstev.

Michal Dusílek, SDH Bystré v O.h.

Čtenářská diskuze