Mladí basketbalisté obhájili vítězství

IMG_5005

TÝNIŠTĚ N. O. - Stalo se již tradicí, že první zářijový víkend patří basketbalovému turnaji smíšených družstev. Ne jinak tomu bylo i v letošním roce. Do sportovní haly U Dubu se sjelo 8 basketbalových týmů z různých koutů České republiky, aby se zúčastnily čtvrtého ročníku turnaje O POHÁR MĚSTA TÝNIŠTĚ N. O. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, ve kterých odehrané vzájemné zápasy určily pořadí pro další boje o umístění.

 

Skupina A: SK Týniště n. O., BC Spartak Rychnov n. K., TJ Náchod, Bižuterie Jablonec n. N.

Skupina B: SKB Česká Třebová, TJ Šumperk, LOKO Trutnov, BK Vysoká n. L.

 

Vzhledem k časové náročnosti byly tři zápasy předehrány již v pátek 6. 9., ostatní zápasy se odehrály v sobotu 7. 9. Domácí vyhráli všechny zápasy základní skupiny a čekal je závěrečný boj o první místo, ve kterém se utkali s vítězem skupiny B – Českou Třebovou. Od začátku náročného finálového zápasu naše družstvo vedlo, ale v polovině poslední čtvrtiny se podařilo družstvu České Třebové vyrovnat díky několika vydařeným hodům za 3 body. V dramatické koncovce zápasu naštěstí naši basketbalisté zachovali chladnou hlavu a důležité hody proměnili, čímž navýšili skóre a celkově vyhráli 58:50. Obhájili tím první místo z loňského roku. Třetí místo vybojoval BC Spartak Rychnov, který porazit tým ze Šumperka.

IMG_4989 (2)

Nedílnou součástí celého turnaje je i soutěž v trestných hodech jednotlivců. Z každého družstva se jí účastní dva nominovaní hráči. Každý střelí 10 trestných hodů, ti s nejvyšším skóre postupují do dalšího kola. Do finálové trojice se probojovali i oba naši střelci: Lukáš Dostál, který obsadil 2. místo a Luděk Žaba, který skončil 3. První místo vyhrál Pavel Prouza z Náchoda.

Celý maraton šestnácti zápasů se mohl pořádat díky finanční podpoře města Týniště n. O., Sportovního klubu Týniště n. O. a velké pomoci z řad rodičů, za což velice děkujeme. Bez dobrovolníků by akce takového rozsahu nešla uskutečnit. Jsme rádi, že se k nám týmy mladých basketbalistů rády vracejí, budeme se na ně těšit i v příštím roce.

Ivo Dostál – trenér mládeže oddílu košíkové SK Týniště

Čtenářská diskuze