Mistrovství světa mužů do 18 let začalo

image2

 

RYCHNOV N. K./PALMERSTON NORTH - Softballový svátek pro hráče do 18 let a jejich fanoušky začal v sobotu 22. února v Palmerston North na Novém Zélandu, kde bylo zahájeno mistrovství světa této věkové kategorie. Česky tým hned na úvod čekal úřadující mistr světa – tým Austrálie.

image1

V základní sestavě do tohoto zápasu nastoupili i kostelečtí rodáci Vojtěch Láska v zadním poli a Jan Voráček na druhé metě. Utkání hned od začátku poskytovalo fanouškům pěknou a napínavou podívanou. Česky tým dokonce dvakrát vedl, ale nakonec se projevila kvalita Australanů, kteří si připsali první výhru.

image0

 

Následující den, v neděli 23. února, se český národní tým poměřil s Jihoafrickou republikou. I do tohoto utkáni nastoupili oba kostelečtí hráči Jan Voráček, opět na druhé metě, a Vojtěch Láska, pouze na pálce. Zlomovým bodem zápasu se ukázala meta zdarma, kterou vybojoval Jan Voráček, a následný homerun Víta Kočího. Českému týmu přibyly na kontě 2 body a dostal se do vedeni 6:0. Jihoafričanům se v zápase bodovat nepodařilo, naopak čeští reprezentanti pečetili výhru posledním bodem v šesté směně. V dalším utkání se české barvy utkají s týmem Kanady.

 

image3

Čtenářská diskuze