Místo hříbků u Týniště čekala dělostřelecká výcviková střela

RYCHNOVSKO - Často se stává, že lidé oznamují na policii nález munice, zvláště na jaře nebo na podzim, kdy se na polích obrací zemina. Obvykle se jedná o jednotlivé kusy rezavých střel, které pak likvidují přivolaní policejní pyrotechnici.

Bez názvu

„V sobotu 28. září v odpoledních hodinách přijal operační důstojník policie oznámení od muže, který byl v lese, v úseku mezi Týništěm nad Orlicí a obcí Dlouhá Louka, na houbách a u písníku našel munici. Policejní hlídka, která ihned vyrazila na místo nálezu lesní úsek zajistila a střežila až do příjezdu pyrotechnika. Ten zjistil, že se jedná o dělostřeleckou výcvikovou střelu. Munici pak pyrotechnik bezpečně převezl k odborné likvidaci,“ uvedla mluvčí policie Lucie Konečná.

Policisté v této souvislosti opět připomínají, že v případě nálezu předmětů připomínajících jakoukoli munici, je nutná co nejvyšší opatrnost. S nálezem doporučují vůbec nemanipulovat, místo zajistit a nález oznámit na nejbližší policejní stanici nebo na bezplatnou linku 158. I velmi staré střelivo, které dosud uchovává prachovou nálož, je totiž podle odborníků stále schopné vybuchnout a způsobit neočekávané neštěstí.

 

Čtenářská diskuze