Miroslav Svoboda: „Teď asi všichni fanoušci budou plivat na Jakuba Petra“

Mountfield HK - HC Vítkovice Ridera.     Foto: Markéta Vlachová.

Mountfield HK – HC Vítkovice Ridera. Foto: Markéta Vlachová.

HRADEC KRÁLOVÉ – V brance Vítkovic vydržel Miroslav Svoboda v předešlém utkání v Karlových Varech, kde jeho tým utrpěl debakl 1:9, pouze první třetinu, v níž inkasoval čtyři góly. Jako vyměněná přijela Ridera k nedělnímu zápasu do Hradce Králové. Nejenže se mohla po dlouhé pauze radovat ze zisku bodů, ale také udržela čisté konto (2:0), na kterém měl velkou zásluhu její brankář. „Snad se do staré formy dostaneme v repre pauze,“ věří MIROSLAV SVOBODA.

 

Miroslav Svoboda.     Foto: Markéta Vlachová.

Miroslav Svoboda. Foto: Markéta Vlachová.

 

Jaké to jsou pocity, po delší době zase vyhrát?

Je to super, co víc k tomu říct. Už jsme vyhrát potřebovali a také jsme si to sami vybojovali.

Na tréninku po debaklu v Karlových Varech jste si řekli, že teď už to musíte zlomit a není kam couvnout?

Teď asi všichni fanoušci budou plivat na Jakuba Petra, ale jím to vůbec nebylo. Hned po zápase ve Varech měl k nám proslov a asi už tam ten obrat nastal. Přišel pan Trličík a myslím si, že to dnes odkoučoval skvěle! Patří mu za to dík a doufám, že nás výhra nakopne a začneme znovu vyhrávat.

Něco se změnilo oproti minulým zápasům, protože výsledky jste měli strašidelné?

Tenhle přístup jsme měli pořád a podle mě byl dobrý. Od hráčů až po realizační tým, ale bohužel to někdy nejde. Já vynechal tři zápasy kvůli zranění, možná i to se na klucích podepsalo a zanechalo na nich určitou stopu. Snad se do staré formy dostaneme v repre pauze.

Dnes jste byli aktivní od začátku a bylo vidět, že si za body jdete…

Hráli jsme jednoduchý hokej a plnili, co po nás trenéři chtěli. My jsme prostě body potřebovali, navíc když dnes Pardubice porazily Kometu. Nálada je po zápase dobrá, ale musíme se připravit na další zápasy, po pauze nás čeká Olomouc.

Šestkrát za sebou jste prohráli… Čím to bylo?

Těžko lze porazit tři silné týmy jako jsou Plzeň, Brno a Třinec. Já jsem se zranil, pak kluci měli doma Spartu a Boleslav a jeli do Litvínova. Těžký los plus zranění, to jsou taky faktory, které na špatnou sérii měly vliv.

Bylo vám dnes při nějaké situaci horko nebo jste se cítil dobře?

Pro mě je důležité zdraví, když tělo drží, tak se soustředíte na zápas lépe. Dnes jsem se soustředil na každou minutu, tělo drželo a konečně jsme bodovali.

Poslední výhru za tři body jste urvali 18. října proti Litvínovu. To je dlouhá doba, ne?

Každý bod se počítá, a jestli vyhrajete za dva body nebo za tři je skoro jedno. Obrovská poklona patří týmu třeba v utkání proti Kometě, v němž jsme prohrávali 0:3 a nakonec jsme vybojovali dva body.

Stačili trenéři za tak krátkou dobu vůbec něco změnit?

Samozřejmě, že jo. Pan Trličík ukázal zkušenost a klobouk dolů před ním. Uvidíme, kdo to převezme po něm, těžko říct… (Mojmír Trličík byl společně s asistenty Kleslou a Svozilem potvrzen trenérem do konce sezony – pozn. autora) Ale chtěl bych poděkovat jak jemu, tak týmu.

Čtenářská diskuze